Wpis z mikrobloga

Możesz kupić za złotówki np. na bit-bay.pl albo inpay. Jest solidna korekta, wiec wkrótce będzie normalna cena ;) Jeśli chcesz za usd to najlepszy będzie bitstamp a za eur to chyba coinbase, chociaż za euro nigdy nie kupowałem.
@Ender_W: Jeśli chcesz w eur to: nowe konto walutowe -> pln na cinkciarz -> eur z cinkciarz na konto walutowe -> coinbase -> btc z coinbase na giełdę. W sumie około 5 dni. Coinbase bierze 4%, nie wiem gdzie jest taniej obecnie.
@isonil: Czyli tak jak myślałem. Po prostu założyć konto walutowe i najlepiej od razu zamienić trochę kasy na euro albo dolary i czekać na dołek. Na cinkciarzu już od dawna mam konto i przelew w jedna i drugą stronę, to około 1-2 dni. Ile trwa rejestracja na coinbase?
@Ender_W: Mi w 2 godziny potwierdzili konto coinbase prawem jazdy. Najdłużej idzie przelew do coinbase, bo z 2-3 dni w moim przypadku. Nie wiem czy to wszystko będzie się opłacać, bo coinbase ma spore prowizje. Jakby się jakoś bardzo opłacało to już by ktoś zrobił arbitraż.
@Wypoks: hmm, sprawdziłem i są trochę mniejsze niż mi się kiedyś zdawało, dla większych kwot to 1.5%

Dla mniejszych:

1 EUR -> 99%
5 EUR -> 20%
20 EUR -> 7.5%
100 EUR -> 3%
200+ EUR -> 1.5%

To się tyczy zwykłych przelewów. Kupowanie bezpośrednio z karty kredytowej to 4%.