Wpis z mikrobloga

Mirki, boję się trochę iść na #elektroda, więc najpierw spytam tutaj, może ktoś coś doradzi. :)
Parę dni temu, bez żadnego spięcia, przestał działać piekarnik (kuchenka cała elektryczna). A raczej po bezproblemowym użyciu dnia poprzedniego, zwyczajnie się już nie włączył. Nawet lampka. Co ciekawe płyta grzewcza działa. Kiedy próbuję włączyć piekarnik, to jedyne co się dzieje, to zapal się diodka mówiąca o tym, że kuchenka działa.
Jestem elektrycznym głąbem, ale podejrzewam, że gniazdo jest 3-fazowe (bo nie jest zwykłe xD).
Kuchenka to chyba dokładnie ten model - https://www.oleole.pl/kuchnie/amica-58ee1-20w.bhtml?from=pla&gclid=Cj0KCQjwi97NBRD1ARIsAPXVWWCnEvtlNn9_yRcuudxdlJgBg04UEG1dQ6iqt_LWf_O3Jvd5qdrMuX0aAmgzEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=COODrJqwn9YCFZaLsgodnG4PVw
#kiciochpyta #elektryka #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 11
@Turambetto: masz miernik? obstawiam, że tam elektroniki nie ma dużo.
ma Twoim miejscu zaczął bym od sprawdzenia czy grzałki dostają prąd. przypuszczam, że albo termostat sterujący pracą grzałek padł, albo przełącznik.
@Turambetto:
masz na niej dwie lampki i regulację temperatury pokrętłem?

jedna lampka powinna pokazywać, że piekarnik jest włączony, a druga, że jest nagrzany - czy ta od temperatury pokazuje, że piekarnik osiągnął temperaturę mimo iż jest zimny?
@strikingsurface: Niestety nie mam. :< Pytanie czy te usterki, które wymieniłeś, to coś poważnego, co mógłbym zrobić sam (biorąc od kogoś np. taki miernik), czy raczej trzeba by zawołać jakiegoś fachowca? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że z Twojej strony to tylko podejrzenia. :)
@Turambetto: jeśli głąbem nie jesteś i potrafisz myśleć, nie masz dwóch lewych rąk, to będziesz w stanie to zrobić (wszystkie 3 warunki muszą być spełnione jednocześnie).

w sytuacji z lampką obstawiam termostat.
sprawdź dokładnie model kuchenki, i na tej podstawie trzeba znaleźć część, obejrzeć ją w necie i stwierdzić co i gdzie pomierzyć.