Wpis z mikrobloga

Czy ja mam jakiś problem ze zliczeniem hajsu na @mBank i ich księgowaniami, czy jest jakiś problem i mi biorą hajsy dwa razy z mastercarda i powinienem to zgłosić.

Ostatnio mam już któryś raz sytuację, gdzie mi się to wszystko nie dodaje: przykładowo mam na koncie 2k, wydaje płacąc kartą 400-500zł i na koncie widzę dostępne 1500. Transakcje trafiły do blokad i okej, zdjęło z salda potem rozliczy.

Tylko, że jak do tego 1500 przeleje sobie z innego konta np. kolejne 500zł, to robi się spowrotem saldo 2000zł. No i wszystko byłoby dobrze, ale nagle mbank dopiero księguje poprzednie transakcje i znowu znika mi z salda te pare stów i spowrotem saldo się robi 1500. Przecież już raz mi do cholery zdjęło wcześniej i przeniosło środki do blokady, więc z jakiej racji to znika ponownie z salda?

W historii transkacji nie widzę nic podwójnie zaksięgowanego, ale przecież umiem liczyć do jasnej ciasnej.

2000-500+500 daje finalnie 2k, a nie 1500 -.-

#mbank #januszebankowosci #gownowpis
  • 5
@sylwke3100: masz rację, pomyłka - chodziło o dostępne środki. Jednak nie zmienia to w ogóle sytuacji.

Miałem w dostępnych środkach 2k, po płatnościach kartą zostało 1500. Przelałem sobie 500zł i w dostepnych środkach znowu miałem 2k. Po czym dzisiaj wieczorem zaksięgowało poprzednie transakcje i zdjęło znowu z dostepnych środków i wróciło do 1500.

W zeszłym tygodniu miałem podobną akcję, zapłaciłem u optyka 1001zł z groszami kartą, zdjęło z dostępnych środków. Po
@Fallriv, wejdź prosimy w serwisie transakcyjnym na komputerze w menu Płatności - Historia - Zmień widok. Sprawdź prosimy saldo po każdej z operacji. Czy widzisz tam zaksiegowane np. podwójnie jakieś operacje? Jeśli saldo zgadza się po każdej operacji to żaden błąd w księgowaniu operacji nie występuje. Jeśli jest inaczej prosimy o kontakt z ekspertem online, który rzuci na Twoją sytuację okiem: https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/ekspert-online/
Pozdrawiamy,
Zespół mBanku
@ZespolmBanku: problem w tym, że właśnie nie ma nic podwójnie księgowanego w historii. Po prostu jestem pewien, że po płatności kartą kwota została zdjęta z dostępnych środków od razu, po czym po księgowaniu następnego dnia (a raczej po weekendzie) znika ponownie. A powinno być raczej tak, że albo trafia do blokady przy płatności, albo nie znika z dostępnych środków do czasu zaksięgowania.

Tutaj mamy sytuację, gdzie blokada na karcie nie powstaje,
@Fallriv, jeśli w historii operacji transakcja jest raz i saldo po każdej kolejnej operacji się zgadza, to nie ma mowy o błędzie :) jeśli mówisz, że po transakcji kartą nie powstaje blokada oznacza to, że operacja przebiega w trybie offline, bez połączenia z bankiem. Operacja dopiero księguje się po kilku dniach, kiedy wpływa do nas jej rozliczenie. Być może w międzyczasie rozliczyła Ci się jeszcze jakakaś / jakieś operacje wykonane wcześniej