Wpis z mikrobloga

Mirki takie cos mi zdechlo dzisiaj kolo domu. Wazacy 25-30 ton Humpback. Dokladnie to zdechl jakis tydzien temu ok 5-6km od wybrzeza Mandurah w Zachodniej Australii. Przez ten czas podgryzaly go miedzy innymi zarlacze biale, ktorych slady mozna zobaczyc nad ogonem. Szerokosc ogona to ok 2,5-3m. Plaza zostala zamknieta na dlugosci 10km ze wzgledu na to ze w okolicy ciagle smigaja sobie wspomniane gryzonie. Wiedzialy o nim wczesniej sluzby i rybacy ktorzy przy okazji tagowali rekiny co pozniej pomaga zabezpieczac plaze. Takie olbrzymie truchlo nie jest tutaj jakas wyjatkowa sytuacja bo rocznie przeplywa tedy ok 30-34k tych zwierzakow i tego roku to juz 41 wielki smierdzacy truposz na plazy w tym stanie. Biorac pod uwage jednak ze WA ma 13 000km linii brzegowej to jednak ciekawostka ze wyladowal akurat tutaj. Denat przezyl (przeplynal?) 50-70 lat. Dzisiaj przyplyw wiec dopiero jutro przyjedzie ciezki sprzet zeby zgarnac zwloki i zakopac typa gdzies w ladzie.

#australia #zdechlomipoddomem #carpedream
Pobierz
źródło: comment_5G3Snbza6yv5Pu68wZOw3zCro1kSgcNJ.jpg
  • 34
@PiersiowkaPelnaZiol: pracuje jako QA w niewielkiej firmie w branzy finansowej - myslalem o tym zeby zrobic AMA ktoregos dnia wiec moze sie w koncu za to zabiore w ktorys weekend - ze wzgledu na roznice czasowa ciezko w tygodniu.
Jak masz jakies szybkie pytania to dawaj ale jak cos bardziej o opcjach wizowych czy kosztach zycia to moze faktycznie lepiej zrobic AMA bo sporo klepania a wiem ze jest tez kilka
@PiersiowkaPelnaZiol: od automatow raczej zwykle uciekalem bo nie lubie kodowac. Testy funkcjonalne, integracyjne, troche supportu - czasem nawet zmienie swietlowke lub dokrece kran jak mnie Panie poprosza bo wysoki jestem i lubie majsterkowac... pracowalem wczesniej w duzych korpo a teraz zmienilem na mala lokalna firme i bardzo sobie te zmiane chwale :)
Z biura czasem widze jak pluskaja sie delfiny a po pracy sam wskakuje do wody z deska surfingowa... easy
@PiersiowkaPelnaZiol: doswiadczenie ok 7 lat w IT z czego troche jako dev, troche jako support, troche jako roznego rodzaju QA.
Zarobki ok $75 000 rocznie.
Wyksztalcenie - studia wyzsze na UJ + kilka szkolen oczywiscie pozniej.
Angielski - troche podrozowalem po swiecie i spedzilem kilka miesiecy w UK i Kanadzie przed przyjazdem do AU - jednak ostatecznie angielski biznesowy wszedzie jest taki sam - jezyk na ulicy to calkiem inna bajka.
@PiersiowkaPelnaZiol: nie ma punktow za certyfikaty zawodowe, ktore zapewne masz na mysli.
Po wszystkie szczegolowe info wbijaj na http://www.border.gov.au/ i szukaj po wizach 189, 187 i ogolnie pytaj googla bo duzo info w sieci na ten temat a zaglebianie sie w szczegoly to naprawde kilka stron pisania - dosc skomplikowany ale bardzo dobrze zaplanowany i skuteczny proces. Geste sito ale bardzo rozsadne i dobrze wytlumaczone na stronach rzadowych.