Wpis z mikrobloga

Jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć czym rózni się paper wallet od portfela instalowanego na komputerze, jeżeli zainstaluje sobie portfel, stworze w nim swoje konto, wygeneruje seed i potem odinstaluje portfel, a zachowam sam seed? Rozumiem, że na paper wallet nie będę miał nigdy możliwości wygenerowania raportu transakcji, tak jak jest to możliwe np na Electrum? Chodzi mi o to, że przy rozliczaniu ze skarbówką chce mieć czytelne pliki/screeny z transakcjami, a tego nie da mi paper wallet. Z drugiej strony chce tylko inwestować, czyli nie będę dokonywać transakcji z portfela na giełdę przez ponad kilka lat. A zatem, chcę tylko wygenerować swój adres i po kilku latach zainstalować jeszcze raz program, który jak się zsynchronizuje pokaże mi historie wszystkich transakcji. Oczywiście, jeżeli taka synchronizacja jest możliwa, bo jest, prawda? :P Z drugiej strony nie chcę się narażać na ryzyko, że ktoś zrobi mi włam na komputer i uzyska dostęp do portfela zainstalowanego na dysku.

#kryptowaluty
  • 6
@pawlo74: Nie czytałem, ale w sumie dalej nie rozumiem, po co mam trzymać gdzieś zainstalowany portfel skoro moge na niego przelewac btc nawet jak nie jest on nigdzie zainstalowany. Po prostu zainstaluje go jeszcze raz, jak będę chciał wypłacić pieniądze i już. Mogę tak zrobić? Wtedy ryzykuje tylko tym, że zgubię kartkę z seed.
@pealike: nie czytałem wcześniej, ale po przeczytaniu i tak uważam, że to nic nie wniosło do mojego pytania i stanu faktycznego przedstawionego w moim poście.
Ehh
Mniej więcej to polega na tym, że instalując portfel offline z wszystkimi blokami, zabezpieczasz sieć Blockchain danej waluty + masz większe bezpieczeństwo. Zabezpieczasz w ten sposób, że gdy jakiś hakjer będzie chciał sobie blok zmienić, to ty na dysku będziesz miał jedyną realną kopię bloku i innych ogólnie.