Wpis z mikrobloga

Myślę, żeby klepnąć sobie jako ćwiczenie jakiś scrapper w Pythonie sprawdzający czy dana strona jest podatna na SQL Injection. Jednym z pomysłów jakie mam na sprawdzenie tego do wklepywanie apostrofu do inputów na podanej stronie i sprawdzanie czy np. rzuca jakiś błąd z SQL. Jak jeszcze można coś takiego stestować? Czy może takie podejście w ogóle jest bez sensu? #hacking #security #programowanie
  • 8
@D3xxT3r: Sprawdź jak to robią narzędzia takie jak np. sqlmap. Z ciekawszych patentów, korzystają z mysqlowej komendy sleep i badają czy czas odpowiedzi się wydłużył.
@Fokk tylko nie chciałbym tworzyć kopii sqlmapa, chodzi mi bardziej o prosty scrapper wyłapujący najsłabiej zabezpieczone witryny @sokytsinolop wiem, dlatego pytałem jak jeszcze w prosty sposób można to zbadać
@netxman: hm, jest jeszcze trochę stron na starej architekturze, a po drugie jeżeli spojrzysz na najnowszą listę OWASP to ataki typu Injection zajmują tam pierwsze miejsce, nie wiem dokładnie jaki odsetek tego to wstrzyknięcia SQL, spróbuje coś jutro na ten temat poszukać