Wpis z mikrobloga

#bitcoin #kryptowaluty

Ilu z was tak naprawde wierzy w kryptowaluty? Sam nie wierze ze alty kiedykolwiek bedą normalna walutą. Jeśli chodzi o bitcoina to mam mieszane uczucia. Myślę, że w pewnym momencie ktoś zacznie mocno blokować bitcoina i powoli będzie ubijany. Na chwile obecna, dla mnie to czysta spekula :).

Bitcoiny i inne krypto to:

  • Finansowa przyszlosc 57.8% (63)
  • Czysta spekulacja i szansa na szybki zarobek 42.2% (46)

Oddanych głosów: 109

  • 6
  • Odpowiedz
@BogatyNiewolnik: Myślę, że oba. W sensie jest finansową przyszłością, ale ludzie kupują bo "za rok będzie warty miliard!!!111oneone"

Pytanie tylko kiedy ktoś zacznie próbować kontrolować bitcoina


@BogatyNiewolnik: Pytanie jak to zrobić. Nie wiadomo kto jest właścicielem danego portfela
  • Odpowiedz
@fervi: A jak to zrobili z "nielegalnymi" kasynami?

1. Wprowadza ustawe ze kazda gielda ma obowiazek placic x % podatku, koncesje, pozwolenia, dokładne weryfikowanie użytkowników.
2. Jak kupisz/sprzedasz cokolwiek na gieldzie ktora nie jest "dobra", to jestes przestepca.
3. Banki moga blokowac przelewy na takie gieldy.
  • Odpowiedz
@BogatyNiewolnik:
1) No to z polski znikną, a będą w krajach, gdzie takie akcje są legalne
2) Giełda (co i tak nic nie zmieni) nie jest i tak jedyną możliwością sprzedaży Bitków. Poza tym giełda to giełda. Nic kontrowersyjnego.
3) Mogą i próbują to robić (w sensie nie blokować, a utrudniać), ale giełdy masz na całym świecie
  • Odpowiedz
@BogatyNiewolnik: To jest przyszłość, która zmieni świat. Globalna waluta wolnych ludzi, którą zapłacisz w każdym znaczącym miejscu na świecie bez potrzeby wymiany pieniędzy czy użerania się z instytucjami finansowymi/państwowymi. Oczywiście fiaty wciąż będą funkcjonowały, ale jednak środkiem konsolidacyjnym będzie Bitcoin. Trochę tak jak kiedyś z portalami społecznościowymi (przed okresem dominatu fb). Ruscy mieli swój. My swój. Niemcy swój. To są waluty fiat. Rdzeniem wszystkiego jest Internet. W tym wypadku Bitcoin.
  • Odpowiedz