Wpis z mikrobloga

#flstudio #produkcjamuzyki #tworzeniemuzyki #vst

kochane mirki,
nie licze na zbyt ozywiona dyskusje bo tagi sa (bardzo niestety) malo popularne, ale zapytam!

z czego korzystacie przy produkcji hiphopowych beatow? szczegolnie chodzi mi o jakies drumpacki albo vst z ktorymi mozna sie zabawic w oldschoolowe beaty*. z fl studio niedawno zaczalem, gram na paru instrumentach i ogarniam muzyke pod wzgledem teoretycznym, ale jesli chodzi o produkcje to jestem newbie, wiec chetnie skorzystam z kazdych porad. z synthow bawie sie nexusem, ale mam wrazenie, ze stamtad niewiele nadaje sie pod hiphopy, a od tego chcialbym zaczac.

pozdrawiam kreatywne swirki!

*ja wiem, ze oldschool to sampling, ale chodzi mi o robienie bitow w stylu oldskulowym 'od zera', czyli wiadomo, troche pianina, troche winylowej, brudnej perki, a nie trapy i ten caly niuskulowy szajs, nie obrazajac nikogo.
  • 5
@chap95: Proponowałbym znaleźć kilka/kilkanaście (nie kilkadziesiąt!) paczek z dobrymi jakościowo próbkami bębnów. W sieci jest tego cała masa, z czego dużo darmowych. Przesłuchać je, zrobić sobie selekcję, by poprawić późniejszą wygodę pracy i nie tracić czasu na przebrnięcie przez cały szrot. Ponadto polecałbym budować sobie bibliotekę sampli. To jest wydaje mi się ultra ważny aspekt!

Jeśli chodzi o VST to zależy jakie posiadasz preferencje brzmieniowe i co konkretnie chcesz robić. Pianino
@chap95: nexusa bardzo ciekawie wykorzystasz do klasycznych #!$%@?ów trapowych, za to do oldskuli od siebie polecam fm8, massive, serum + kontakt5 z trillianem do bassów (podobno zajebisty, ale nie używałem). Paczki z samplami najszybciej znajdziesz na subreddicie 'drumpacks'