Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za aparatem bezlusterkowym z wymienną optyką. Moje potrzeby zakreślone wstępnie:

* wymienna optyka - zorientowałem się, że potrzebuję na początek dwóch obiektywów o parametrach mniej więcej: 1) 15-35mm z zoomem i 70-200 mm też z zoomem (takie obiektywy, które mają małe zniekształcenia)
* zdjęcia w RAW
* dość wysokie ISO bez szumów
* łatwe kręcenie filmów będzie pewnym atutem, aczkolwiek chcę się skupiać się na zdjęciach
* duża matryca, ale nie wiem czy dopłacanie do FF ma sens - aps c?
* nie wiem do końca co ze stabilizacją

Rozmawiałem z dwoma osobami na ten temat i polecają mi coś w rodzaju Sony A6000.

Zależy mi na tym, żebym w przyszłości mógł użyć obiektywów w normalnej lustrzance. W ogóle byłoby dobrze, gdyby mocowanie obiektywów w danym body dawało możliwości użycia ciekawych obiektywów.

Z uwag: Mam do czynienia od czasu do czasu z Canonem EOS 5d Mark II i Nikonem 90D. Wiem, że różnica między nimi wynosi ze 2 klasy, ale Canon jest przyjemniejszy w użyciu.

Generalnie błądzę we mgle.

#fotografia #aparat #canon #sony #nikon #panasonic #fujifilm #olympus #obiektyw #porady #pytaniedoeksperta #pytanie #foto
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mxmilian: Oba sa piekne, klasyczny wyglad jednak ma sile urzekania.
Milej zabawy :)
Nowsze flaczki na pewno lepsze, z czasem potanieja i bedzie mozna kupic takie oldschoola po taniosci i nosic sobie, :D Taki moj plan.
  • Odpowiedz