Wpis z mikrobloga

@buntuubuntu:
Osobiście mam inne doświadczenia
- nie znam programisty który by nie ukończył studiow (informatyka/elektronika/matematyka)
choć jestem pewien że można być programistą bez studiów to dla mnie korelacja jest bardzo wyraźna.
- w moim zespole ponad połowa programistów ma ponad 10 lat doświadczenia. Znam nieliczne przypadki wypalenia się programisty.
@Destylator_bigosu: popatrz na duże korporacje (sam w jednej z nich pracuję). w XCobolu / SAPie "programują" ludzie bez studiów informatycznych czy nawet technicznych/ścisłych. W Javie faktycznie więcej ludzi po Politechnice. Średni czas pracy pracownika w firmie ~4 lata ("wypalenie" powoduje zmianę otoczenia / zakresu obowiązków).

A wracając do pytania oryginalnego, nie wiem jaki odsetek zostaje programistami. Wiem, że u mnie przy wyborze specjalizacji bardzo mało poszło na "programowanie". Większość wybrała sieci
PROTIP: nie musisz kończyć studiów, żeby zostać programistą


@pelen_spokoj: Tylko, ze jak ktos zamiast na studia chce isc do JanuszSoftu pracowac za 3k na reke, to rekruter powinien go wysmiac za to, ze jest leniwym #!$%@? i #!$%@? za drzwi. ;)

Co innego, jak ktos zamiast studiow otwiera wlasna dzialnosc/robi wlasny produkt itp. Ale nie oszukujmy sie. To jest 1% tych co radza, zeby programowac bez studiow.
No popatrz, 1/3 ludzi w IT jakoś nie #!$%@?ą za drzwi.


@pelen_spokoj: Bo jest zapotrzebowanie na myszotlukow za 3k netto w januszsoftach. Nawet hindusi nie robia tak tanio. Poza tym nie wiem skad ty jakiekolwiek cyferki tutaj przywolujesz.

Poza tym, co jest złego w pozyskiwaniu konw-how od januszsoftu?


@pelen_spokoj: Naucz sie czytac jak myslisz, ze napisalem cos co chociaz ociera sie o to zdanie.