Wpis z mikrobloga

Szanowni specjalisci z #motoryzacja - przymierzam sie do kupna auta i dylemat jest taki: turbodiesel, benzyna czy turbobenzyna (tsi). Auto ok 3letnie.
1. Czym bedzie sie lepiej whprzedzac? 140km diesel, 160km benzyna czy 140km tsi?
2. Brac w ogole diesla?
Dosc duzo bede tras robic, i troche po miescie, rozwazam tez zalozenie lpg do benzyniaka. Wolam tez #samochody
  • 17
@kefas_safek: może mieć turbo, ale nie brałbym do lpg tfsi,tsi

np z tych starszych to 1.8t dobre do gazu, 1.4tjet fiata też

te 1.4 jest optymalne, poniżej tej pojemności wszystkie manewry musisz planować poprzedniego dnia
@SpalaczBenzyny: Moim prywatnym zdaniem kupowanie 3 letniego samochodu czyli prawie nowego który będzie kosztował 40-50 tys i jego gazowanie żeby było taniej to jakaś pomyłka.
Jak ktoś ma latać po autostradzie to tak jak RFN kupuje diesla i robi nim spokojnie 500 tys -700 tys.
3 letni diesel nie powinien mieć więcej niż 80- 120 tys czyli ledwo dotarty.
@SpalaczBenzyny: poprawić poprawili. Ale dalej to nie sa solidne silniki. Ja bym nie doradzał takich eksperymentów. Dalej sa problemy z cewkami, bierze olej. I zobaczymy jak bedą te "trzylatki" chodzić jak dobija do 5-6 lat. Bez wysokiego reżimu serwisowego (a sporo z nich jest na oleju longlife) pada. Miałem wiec sporo sie naczytałem i tez wydałem.