Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputer #hardware #skladamkomputer

Mirki, jak waszym zdaniem sprawiłby się zestaw:

Karta graficzna - Vega 56
Procesor - Ryzen 7 1700 albo 1700X
Płyta główna - Asus Crosshair VI Hero (Tutaj myślę o podkręcaniu procesora)
Monitor - 34UC79G-B (21:9, 144hz, FreeSync)

Ogólnie chciałbym, żeby wystarczył na jakiś czas.
Niby mógłbym kupić GTX 1080TI i Intela 7700K, ale różnica w cenie by była.
Jeszcze ten FreeSync w monitorze chyba lepiej by współpracował z AMD niż nVidią, czy się mylę?
  • 13
@pawel_tarnobrzeg 1. W podobnej cenie do gtx 1070, i zastanawia mnie czy AMD lepiej by działało z FreeSyncem.
2. Na Allegro jest jakaś sztuka wystawiona.

Ale ogólnie to dopiero za miesiąc będę go składać, ale niektóre części chciałem powoli zamawiać.
@ManHidden: @StalySluchacz: @pawel_tarnobrzeg:

Nie wiem jakie OP ma wymagania i co robi na kompie, ale Vega 56 mimo że żre prąd to w grach jest na poziomie 1070 a w zastosowaniach przeliczeniowych o wiele lepsza. Nie ma tragedii jak się kupi. Aczkolwiek kupowanie referentów jest takie meh.

Co do Freesynca to chyba normalne, że TYLKO karta AMD to obsłuży.

W normalnych cenach można dostać w Niemczech, UK.

Jeśli OP
@Amasugiru czyli w sumie to 1080ti by wychodziło sensowniej? Ogólnie chciałbym, żeby to chociaż na 3-4 lata było.
Tylko znowu jakbym chciał nVidie to wypadałoby inny monitor dobrać i znowu koszta zestawu pójdą w górę :/
@ManHidden: @wondereq:

Na ten moment 1080ti wychodzi sensowniej (chociaż jest droższe, ale warto). A spokój to myślę, że na więcej niż 4 lata będzie. Vega 56 po MSRP Europejskim czyli 400 euro nie jest na poziomie cenowym 1080, tylko 1070. No ale trzeba brać z zagranicy. Morele to nie jedyny sklep na Ziemi.

Co do Fastsync to żeby to działało jak należy to trzeba mieć 2x więcej fps niż odświeżanie
@wondereq: Podobało mi się jak tearing był zminimalizowany, jednak ja zauważyłem input laga. Ale w sumie #!$%@? z tym, wolę jak jest płynniej a i tak nie korzystam z dobroci 144Hz. Natomiast jeśli już się bierze 144hz to wolę G-sync/Freesync.