Wpis z mikrobloga

Mam problem. Dzisiaj auto ledwo co mi odpalilo. Nie wiem gdzie lezy problem. Gdy postoi dzień lub dwa to zawsze dlugo kreci sie zanim odpali ale dzisiaj wgl nie chcial odpalic.. Co moze byc przyczyna? Dodam ze świece żarowe i akumulator nie dawno wymieniane a problem dalej istnieje. Mozliwe ze pompa paliwa? Auto to mercedes w203 diesel :/
#samochody #mechanikasamochodowa #pomocy
  • 17
@xDOlejxD: Szczerze i brutalnie.

Bez wizyty u mechanika sie nie obejdzie, ale usterka prawdopodobnie jest niewielka.
Masz tam 220 cdi?
Pierwszy lepszy wioskowy mechanik powinien poradzic. Ten silnik zapala bez problemow nawet na 2 swiecach. Wiec bym tam nie szukal.

Raczej nie filtr, bo mialby stale problemy z zapaleniem. Nie tylko po postoju. Do tego przy przyspieszaniu dlawilbym sie albo/i lapala bledy (spadek cisnienia paliwa).

Ale jak nie byl dawno wymieniony
@bigger tak 2.2 cdi. Filtr wymieniany nie dawno na wiosne wiec to na bank nie to a problemy z odpalaniem zawsze byly ale nie az takie. Ot czasem dluzej pokrecil i tyle. Łatwo kręci, a jak juz dzisiaj zapalil to pomaszlał na poczatku ale pozniej juz normalnie. Nie ma opcji zeby cos z zasilaniem
@xDOlejxD: Wyglada wiec na ksiazkowy przyklad nieszczelnosci w ukladzie paliwowym/cofania sie paliwa.

Mozesz sprobowac jeszcze z pomoca kogos psiknac mu rano plaka w dolot. Jak odpali na strzal to w duzej mierze potwierdzi teorie.

Usterka nie powinna byc droga w ziagnozowaniu i naprawie. Polecam to zrobic , bo silnik i osprzet dostaje w dupe przy takim traktowaniu.

Jak dlugo rano kreci?
Jest mala szansa,ze cos z wtryskami, ale w pierwszej kolejnosci
@bigger jak jezdze codziennie to z 2 sekundy moze i normalnie odpala. Dzisiaj tylko pierwszy raz pare razy po 7 sekund krecilem i nie dawal rady. Watpie ze to wtryski. Wg mnie tez cos z ukladem paliwa. Duzk jest roboty z tym? Taki pseudo mechanik, majsterkowicz samochodowy jak ja dalby rade pezy pomocy jakis poradnikow czy lepiej jie ryzykowac?
@xDOlejxD: 2 sekundy czyli normlanie wzglednie. Roboty nie ma duzo, ale latwo cos #!$%@?.
Ja bym najpierw zastopil kawalek przewodu przezroczystym wezykiem. Bedzie widac czy babelki powietrza sa. Jak sa to ukladz do przejrzenia od poczatku do konca. Proste, ale najwygodniej z podnosnika i w 2 osoby.
@Krunch zapowietrzony układ paliwa. Koles wymienil oring gdzies przy pompie nie pamietam czy niskiego czy wysokiego cisnienia bo tam kapalo i spoko teraz. 70 zl calosc i odpala na pstryk zawsze