Wpis z mikrobloga

@patrykRR: Chodzące adhd, bardzo energiczne psy.
Ze wskazówek - kupić psa z dobrego źródła czyli sprawdzonej hodowli zarejstrowanej w ZKwP.
Rasa aktualnie modna i chętnie mnożona przez pseudohodowców. Nie życzyłabym najgorszemu wrogowi mieć psa z takim temperamentem i zrytą psychiką w jednym.
  • Odpowiedz
@nama: Mieszkam w domu jednorodzinnym więc jak ja będę w pracy pies będzie miał całą działkę żeby szaleć. Przed i po pracy spacer. Ale ogólnie rasy nie polecasz?
  • Odpowiedz
Rasa aktualnie modna i chętnie mnożona przez pseudohodowców


@nama: dokładnie, sprawdzić dokładnie hodowlę przed zakupem i pamiętać, że tylko rodowód FCI to prawdziwy rodowód, cała reszta "stowarzyszeń" skupia gówniane pseudohodowle produkujące psy najczęściej w nieludzkich warunkach
  • Odpowiedz
@patrykRR: wait, DZISIAJ chcesz psa i prosisz o wskazówki? Trochę.. rychło wczas.
1. czytasz o rasie
2. czytasz o rasie
3. szukasz grupy na FB dotyczącej rasy i czytasz ją od deski do deski
4. jeśli masz wątpliwości zakładasz wątek po czym dalej
5. czytasz o rasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
6. szukasz hodowli wg wytycznych - ma być to hodowla dobra
  • Odpowiedz
@patrykRR: pies potrzebuje stymulacji i zajęcia, ciekawych zapachów. Ogród to dla niego nuda, miejsce gdzie zna każdy kąt, jest to po prostu przedłużenie domu w którym odpoczywa.
Zawsze mnie bawi ten tekst "mam ogród więc pies się wybiega". Ludziom się wydaje że otworzą drzwi pies się poodbija od płotu do plotu od krzaka do krzaka i wyładuje energię. To tak nie działa. To nie jest zabawka na baterie.

Ale ogólnie rasy
  • Odpowiedz
pu "zanim kupisz jack russela" "zanim kupisz yorka".

Poczt


@nama: Raczej chodziło mi o to, że gdy jestem w pracy zawsze ma trochę inne bodźce niż jak przez 8-10h ma siedzieć w mieszkaniu, zawsze to ktoś przejdzie ulicą, przejedzie samochód. Zdecydowany jestem więc dziś prawdopodobnie będzie nowy domownik :)
  • Odpowiedz
@chce_miec_psa: nie niee, studiuję coś zupełnie niezwiązanego z psami :D
psiaki to takie moje raczej hobby, od dziecka masa książek, albumów i zagłębiania się w specyfikacje rasy :P fora tematyczne, wystawy. Lubię psy obserwować, rozmawiać z innymi hodowcami/właścicielami. Tak to już lata się zbiera :D
no i jak już moje życie zawodowe się ustabilizuje to mam zamiar popchnąć to bardziej i zacząć asystenturę w oddziale ZKwP i być może kiedyś zostać
  • Odpowiedz
Raczej chodziło mi o to, że gdy jestem w pracy zawsze ma trochę inne bodźce niż jak przez 8-10h ma siedzieć w mieszkaniu, zawsze to ktoś przejdzie ulicą, przejedzie samochód.


@patrykRR: Nie tędy droga, zwłaszcza przy JRT. Psa, zwłaszcza tak żywego, musisz nauczyć odpoczywania - że na spacerach owszem, szalejecie, ale po powrocie do domu ma być cisza i spokój. Dając mu od najmłodszego dostęp do ogrodu jak Ciebie nie będzie
  • Odpowiedz