Wpis z mikrobloga

#wfmag
#ksiegowosc
#sklepinternetowy
#wlasnafirma
Cześć Mirki! Mam ogromną prośbę, moglibyście poradzić mi odnośnie księgowości z WF-mag? Rozpoczynam dopiero działalność - mały sklep internetowy i mam pytanie:
Jeżeli WF-mag jest zintegrowany z moim sklepem na wordpress, faktura online (dowód zakupu) wysyła się automatycznie po tym jak klient dokona zakupu, czy robi się to jakoś ręcznie? Inaczej pisząc: w jaki sposób klient otrzymuje fakturę za zakup? Czy system WF-mag zrobi to sam z siebie po zakupie automatycznie, czy ja ręcznie muszę to zrobić?
Wiem, że do pewnej kwoty nie muszę mieć drukarki fiskalnej, jest to na początek spory wydatek, więc dopóki nie przekroczę tego obrotu będę wysyłał tylko dowody zakupu online.
Będę ogromnie wdzięczny za pomoc!:)
  • 13
  • Odpowiedz
Wiem, że do pewnej kwoty nie muszę mieć drukarki fiskalnej, jest to na początek spory wydatek, więc dopóki nie przekroczę tego obrotu będę wysyłał tylko dowody zakupu online.


@nowy_mirko: to zależy co sprzedajesz, są rzeczy, które od pierwszej sprzedaży traci się zwolnienie. A do 700 złociszy za kasę fiskalną odzyskujesz od państwa.
  • Odpowiedz
@Shajo: Hm, czyli generalnie nie musze nawet mieć WF-maga, tylko kasę fiskalną w sumie, bo tak będzie najprościej i będę mógł nabijać normalnie produkty na nią i wrzucać paragon do paczki, a online mogę wysyłać tylko takie "podsumowanie" czyli niefiskalne potwierdzenie zakupu, dla wygody klienta.
  • Odpowiedz
@nowy_mirko: Sugeruję kupić drukarkę fiskalną/kasę. Wrzucasz paragon do paczki i heja. Nie musisz niczym się przejmować, klient dostaje to czego się spodziewał a Ty nie bawisz się w zestawienia i inne tego typu rzecz. Na koniec miesiąca księgujesz sobie okresowy raport fiskalny i masz pozamiatane.
  • Odpowiedz
@nowy_mirko: Jak już zaczniesz rejestrować na kasie fiskalnej, to już nigdy z tej kasy nie możesz zrezygnować. Jak klient zażąda faktury to musisz ją wystawić. A i jak weźmiesz zwrot za kasę, to 3 lata tej kasy musisz używać, bo jak nie to kasę do US trzeba oddać.
  • Odpowiedz
@nowy_mirko: Jeżeli będziesz sprzedawał miliony produktów to wtedy łatwiej z drukarką, bo podpinasz do kompa i nie musisz ręcznie nabijać. Natomiast jeżeli kiedyś przyjdzie Ci pomysł np. sprzedawania stuffu na bazarze to musisz ciągnąć PCta. ;)
  • Odpowiedz