Wpis z mikrobloga

Tldr.
Oddalem laptop 9 lutego, serwis mi go popsol i leci w kulki z naprawa.

Mam problem mianowicie 9 lutego oddałem laptopa do serwisu na zwykłą wymiane złącza do ładowania bo nie łączyło(laptop był zakupiny w tym sklepie gdzie go oddawałem na naprawy i dodam że była to trzecia ta sama naprawa) Po wykonanej naprawie miałem zostać powiadomiony o odbiorze, lecz mineły 3 tygodnie i nic. Pojechałem tam do tego sklepu i cały czas mnie zbywano(zadzwonimy do Pana itp. a nie dzwonili), raz nawet specjalnie czekałem 2h na miescie po czym dowiedziałem się że jednak laptop nie jest naprawiony. Wkońcu sie wkurzyłem i poszedłem prosto do serwisanta który to naprawiał i okazało sie że zmieniono już gniazdo ale laptop sie nie włączał i dodam tutaj że podczas pokazywania laptop byl rozkręcony no i ''serwisant'' gołymi łapami bez bransoletki uziemiającej dotykał przy mnie plyty głównej(co się potem okazlo pracuje tam od miesiaca i to byla pierwsza taka naprawa). Dałem mu ostatnią szanse żeby zagadał o tej całej sytuacji z szefem bo trzeba cos z tym zrobić,oczywiście olał to i nic nie zrobił (miesiac bez laptopa a jest potrzebny na studiach. Potem dogadalem sie z szefem i laptop mial byc naprawiony a obiecal mi przez zaistniala sytuacje sprzedac nooteboka bez marzy zebym mial na studia. Lecz potem kontakt sie urwal i nawet z szefem nie bylo kontaktu. Dzwonilem, pisalem nic. W końcu postanowilem udac sie do rzecznika praw konsumenta, tam sporzadzilem specjalne pismo ktore zanioslem do serwisu. W pismie zaznaczylem konkretns date naprawy ktora jezeli nie zostanie wykonana, wtedy sprawa zajmie sie rzecznik. Okres ten minal sprawa mial zajac sie rzecznik lecz dostalem telefon od szefa ze zglosil ubezpieczycielowi sprawe i dostane niebawem laptopa albo pieniadze a wiec odwolalem rzenika praw konsumenta. Minal wyznaczony czas i znow zero kontaktu. Dzwonilem do skutku az znowu skontaktowalem ske z szefem i powiedzial ze w ciagu 2 tygodni ubezpieczyciel skonczy sprawe. A wiec poczekalem 3 tygodnie dalej nic. Zaczalem sie kontaktowac po raz kolejny ale bez skutku. Dostawalem tylko sms od szefa ze bedzie sie kontaktowal, lecz tego nie robil. 8 wrzesnia minie 7 miesiecy od kiedy laptop zostal oddany do serwisu i jak nic sie nie wykazalo w tej sprawie tak dalej jest. Co moge zrobic aby odzyskac sprawny laptop?

Sory za chotyczny tekst ale nie mam siły juz do goscia.

#prawo #januszebiznesu #komputery
  • 2