Wpis z mikrobloga

Krótki wpis co u mnie. Ostatni tydzień minął nie wiadomo kiedy, w sumie nic ciekawego się nie działo. Miałem możliwość pracy w jednej z firm, ale póki mam coś na oku nie chce psuć sobie kontaktów i tak oto dziś podpisałem pierwsza umowę w Anglii o robo. Póki co na 3 miesiące z możliwością przedłużenia na stałe. Zaczynam w poniedziałek o 8 :-) #kurakberlin #kurakbarnsley
  • 26
@Volt224 no tu dostane 1200 funtów na 4 tygodnie brutto, nie wiem ile jeszcze to netto ale podejrzewam ze kolo 1000. Czyli na polskie zarobek jakieś 700 złoty więcej.
@Volt224 na to pytanie jeszcze do końca nie znam odpowiedzi, ale ceny bardzo podobne do dojcze. Mieszkam z kumplem to ostatnio zrobiliśmy zakupy samo żarcie za 40 funtów i nam spokojnie na 5 dni to styka. Myślę że z pensji 250 tygodniowej, opłacając chatę, realnie idzie 100 funtów odłożyć.
@zalogowany_jako no faktycznie dużo kurczaka jest. 4 dni temu były fryty z ryba, 3 dni temu gulasz, wczoraj kurczak pieczony dziś będą pierogi xP a tak to śniadanie / kolacja to jakaś jajówa, kanapki czy mrożonki xP
@kurakao pamiętaj że kwota wolna to aktualnie 11000, a że rok podatkowy leci od 6 kwietnia to masz wyższą średnią miesięczną na ten rok :)
Więc do kwietnia 2018 możesz nie płacić w ogóle podatku.
Sprawdź swój payslip jak dostaniesz pierwszą wypłatę czy masz tam tax code 1100L a nie BR czy coś innego (emergency tax code) bo wtedy masz zerową kwotę wolną i będą brać 20%.