Wpis z mikrobloga

tl;dr


Na początku tygodnia chcąc wejść na swoje konto bankowe w #tmobileuslugibankowe okazało się, że strona została zmieniona (wygląd etc.), także po wpisaniu loginu nie mogłem wpisać swojego hasła, tylko przyszedł kod, który miałem przepisać i ustanowić nowe hasło. Nie rozumiem co ma piernik do wiatraka (zmiana wyglądu strony do przymusu zmiany hasła). W każdym razie hasło miało mieć 10 lub więcej znaków. Myślę, okej - twierdza będzie nie do złamania! Wymyśliłem hasło które miało ponad 20znaków (litery małe, duże, cyfry, znaki) i zadowolony z siebie zalogowałem się na konto.

Problem zaczął się wczoraj gdy próbując zalogować się do banku musiałem wpisać niektóre literki z wymyślonego hasła. Pomimo wpisywania wszystkiego o co mnie proszono pojawiał się komunikat, że nie uzupełniłem wszystkich wymaganych pól. Wkurzyłem się i zadzwoniłem na infolinię. Po wyjaśnieniu problemu i weryfikacji dostałem informację, że wymyśliłem ZBYT DŁUGIE HASŁO. Może ono zawierać 10-15 znaków, w przeciwnym wypadku dzieją się takie cuda. Zgłupiałem, bo wcześniej żadnego ograniczenia co do znaków nie widziałem. Dostałem ponowny reset hasła i tym razem przypatrzylem się, że rzeczywiście jest tylko napisane, że "haslo musi zawierac co najmniej 10 znakow", ale już nie piszą, że mniej niż 16...

Poważny bank z poważnym systemem, stroną i logowaniem? No raczej nie, skoro nawet nie potrafią zrobić niczego porządnie i wychwycić tak głupich błędów. Tylko czekam na wypłatę i usuwam u nich konto. Adios.

#banki #programowanie #pieniadze #gownowpis #aliorbank ##!$%@?
  • 4
  • Odpowiedz
@Zibi23: Dell ma podobnie, zarejestrowałem się, wszystko spoko, teraz czas na logowanie a tu... dupa.
żadnego erroru, nic. skaczę po stronie i nagle wyskakuje inne okienko by się zalogować, znowu próbuje i tutaj już sprawa się wyjaśnia, hasło max 20 znaków...
I nie wiem czy to gorzej czy lepiej, ale wystarczyło wpisać pierwsze 20 znaków hasła, resztę po prostu cicho zignorowali podczas rejestracji.
  • Odpowiedz
(...) konto bankowe

strona została zmieniona (wygląd etc.),

nie mogłem wpisać swojego hasła, tylko przyszedł kod, który miałem przepisać i ustanowić nowe hasło.


@Zibi23: Ja bym nie zaufał...
  • Odpowiedz