Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wreszcie udało mi się skończyć dwa błotniki oraz maskę (i pół zderzaka :) ) Niestety w jednym miejscu zrobiłem sobie małe przetarcie, doprowadziła do niego moja ciekawość na ile można sobie pozwolić we wrażliwych miejscach. Ale na czyimś samochodzie takich zabaw urządzać nie będę bez zgody właściciela.

https://www.youtube.com/watch?v=mxH7k0fVf4k
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=NpvPhW-Se2Y - nałożony wosk - jedna warstwa. Pójdą dwie jak będzie całe auto skończone.

Teraz jak pogoda pozwoli to mam nadzieje auto skończyć w ciągu tygodnia, więc wrzucę już całość

#barnsley #uk
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lanza: wez dodawaj tez jakis swoj autorski tag, subskrybuje barnsley ale polowa to twoje wpisy ktorymi nie jestem zainteresowany. Jesli juz go musisz uzywac to daj jakas opcje do czarnolistowania.
  • Odpowiedz
@Lanza
@benzdriver
Uwielbiam w uk te "polerowane przez profesjonalistów" samochody. Wszędzie takie refleksy światła od polerki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja nie wiem jak ludzi to w oczy nie kłuje
  • Odpowiedz
@CzapkaG: Przecież ja się dopiero uczę, to pierwsze auto na którym działam i nigdzie nie wspominałem, że jestem profesjonalistą. Lakier na chwile obecną wygląda dużo lepiej, zrobię sobie kilka aut to będę wiedział co gdzie i jak. Dlatego szukam ludzi, którzy mają starsze samochody i są chętni w zamian za koszty zużycia materiałów oddać swoje auto w celach naukowych :) 40-60F to nie jest majątek a można znacznie poprawić wygląd
  • Odpowiedz
@Lanza
Luz bracie ( ͡° ͜ʖ ͡°)ja nie pije przecież do Ciebie, tylko generalnie do fachowców w uk bo w Polsce takich cudów nie widziałem jak te pojazdy w Londynie polerowane chyba papierem sciernym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z ciekawości ile trwa taka operacja? Od rana do wieczora?

  • Odpowiedz
@CzapkaG: Myślałem, że chodzi Ci o to co widać na masce, bo najprawdopodobniej porobiłem hologramy (więc będzie kolejna lekcja pt usuwanie hologramów :) )

Samo przygotowanie lakieru do polerki to 3-4h czasem.

1. Odsmolenie
2.
  • Odpowiedz
@CzapkaG: tzn tu nie ma żadnej powłoki, tylko wosk. Efekt będzie sie utrzymywał dopóki sam będziesz dbać o auto bo ciężko znaleźć myjnie, która w poprawny sposób dba o lakier. Płacisz piątaka, auto masz umyte, a to co się dzieje z lakierem już właściciela nie obchodzi. Kolega o którym wyżej wspominałem który zapłacił 1200zł za korektę mył co tydzien auto u ciapka, to po 3 miesiącach lakier już wygląda dosyć
  • Odpowiedz
@Lanza: I jeszcze jedno. Co jakby po prostu na umyty dobrze samochód nałożyć wosk. Jak bardzo różny będzie od tego co na filmie? Też będzie taki połysk?
  • Odpowiedz
@CzapkaG Jeszcze nie używałem ale z tego co czytałem to ludzie sobie chwalą. Działają dopiero przy 60-80km/h. Połysk wydobywa się przy polerowaniu bardziej. Kup sobie Quick wax + jakąś mikrofibrę (buffing towel) i po myciu auta spryskujesz samochód i wycierasz kawałek po kawałku. Jeśli lakier nie jest przygotowany pod położenie wosku to po prostu osłabi jego żywotność.
  • Odpowiedz
@Lanza: Pytam z ciekawości. To nie samochód na pokaz a do tego nie mam czasu na takie zabawy więc sobie odpuszczę:) Pamiętam jak kiedyś znajomy lakiernik z którym jechałem do Niemiec po samochód miał zrobioną szybę jakimś ustrojstwem. Całą drogę deszcz lał a wycieraczek użyliśmy ze 2 razy. Potem się jeszcze raz z tym spotkałem w innym samochodzie innego kolesia i był dramat. Wycieraczki mazy zostawiały na szybie w zimie
  • Odpowiedz
@CzapkaG: Jeśli szyba źle przygotowana/środek źle nałożony to takie efekty pozostają. Jeśli robił to sam dla siebie to nie zawsze wszystko wychodzi :)

Co do Quick Wax to aplikacja trwa 5min :) Zwykły wosk nieco dłużej schodzi bo musi podeschnąć a po kilku godzinach można nałożyć kolejną warstwę.

@reddevilet: Jak nabiorę wprawy to zapraszam :)
  • Odpowiedz
@Lanza: straszne hologramy ci wyszly na amsce...
Iloma pastami polerujesz?
Uzywasz pasty finiszowej? Jesli nie to zacznij, ona usunie albo przynajmniej zniweluje hologramy.

No i używaj IPA pomiędzy pastami.
  • Odpowiedz
@callmemiro: uzywam. Wydaje mi sie, ze za duzo pasty uzylem. Dzisiaj jak pogoda pozwoli to bede jechal dalej i sprobuje mniejszej ilosci pasty i dluzej wypracowywac + na mniejszej powiezni pracowac. Skoncze wszystko to wroce do maski.
  • Odpowiedz