Wpis z mikrobloga

The others vs. Descent vs. Runebound

Którą z powyższych gier bardziej polecacie i dlaczego?
Jak wygląda kwestia regrywalności, a raczej ilość godzin jakie można spędzić przy tych grach?
Czy któraś z tych gier wymaga dokupienia dodatków?
Ile realnie czasu trwa pojedyncza rozgrywka? Jak wygląda kwestia downtime'u?
Która lepiej się skaluję(chciałbym grać w 2 osoby jak również 3+ os. w zależności jak duże grono ludzi się zbierze)?
Jeśli ktoś grał w obie te gry, mógłby je do siebie porównać i scharakteryzować jak wyglądają największe różnice w rozgrywce.

#grybezpradu #gryplanszowe #planszowki
  • 12
@polwac: Wszystko wymaga dodatków na dłuższą metę, taki model wydawniczy, ale i przy podstawkach można spędzić spokojnie kilkadziesiąt godzin. Każda ma inny styl gry. Others to 1 gracz vs pozostali, Descent to MG vs gracze a Runebound każdy sobie. Moim zdaniem na 2 osoby najlepiej Runebound wypadnie, z tego co się orientowałe to na najlepiej działa na 2-3 osoby, na więcej za bardzo się dłuży. Others i Descent ze względu na
@Jednobrewy: Szczerze to najbardziej mnie zainteresował The others z tych 3 tytułów(tym bardziej, że autorem jest Eric M. Lang), także się jeszcze zastanowię. Runebound też wydaje się ciekawy. Chyba pooglądam jakieś wideorecenzje zanim się zdecyduje na zakup.
@Jednobrewy: ok, z tego co widziałem to w Runebound każdy gra sobie(nie ma nawet chyba zbytnio bezpośredniej interakcji)...szkoda, że nie ma trybu kooperacji bo aż się o to prosi ta gierka moim zdaniem. Daj znać jak ją ograsz i wyrobisz sobie zdanie na jej temat.

Co Cię odrzuca w the others? Cena? Grałeś w nią?
@polwac: No właśnie brak kooperacji mi pasuje, dość już mam coopów na półce :) Nie wiem jak tam interakcja z dodatkami wchodzi, przekonam się o ile podstawka mi pasuje. W Others nie widzi mi się kompletnie klimat, cena swoją drogą jest przesadzona. Poza tym nie lubię Portalu i muszą wydać coś naprawdę ekstra, żeby mnie skusić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@polwac: Mam Runebound i mogę polecić. Interakcji z innymi w zasadzie nie ma, ale zawsze są homeroulesy( ͡º ͜ʖ͡º) Bez problemu mógłbyś wprowadzić walkę z innymi graczami albo umówić się na kooperację. Ja gram też czasami wariant solo, a w walce przeciwko sobie wybieram największe możliwe obrażenia.
@MorDrakka: The others jednak odpada, jak widzę jak bardzo wycięta jest podstawka(jedna drużyna FAITH i 2 grzechy) to ja dziękuję...aż podtytuł musieli usunąć bo w oryginale było The others: 7 sins lol