Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja #samochody

Mam auto pic rel, w którym mimo opróżnienia bagażnika, wszystkich schodów i zakamarków na drobnych dziurach słychać rzegotanie jakby jakiś plastikowy element był luźny albo coś latało po bagażniku/schowku. Byłem na szarpakach i zawieszenie 100% sprawne. Co to do cholery może być? Wymacałem wszystkie elementy z tyłu i wszystko sztywne i bezdźwięczne.

Sprawdzone: zawieszenie, bak, wlew baku, plastiki w srodku, szyba, klapa, koło zapasowe, schowki w bagażmniku, lampy tylne, podsufitka, antena, tablica rejestracyjna, składana kanapa, półka bagażnika

Dźwięk wydobywa się na wysokości baku ale od wewnątrz.
#kiciochpyta
Pobierz Diplo - Mirki z #motoryzacja #samochody

Mam auto pic rel, w którym mimo opróżnieni...
źródło: comment_xCTIa3DVxwUpaBoshtwukfz2qzm7cnXh.jpg
  • 23
mimo opróżnienia bagażnika, wszystkich schodów i zakamarków na drobnych dziurach słychać rzegotanie jakby jakiś plastikowy element był luźny albo coś latało po bagażniku/schowku. Byłem na szarpakach i zawieszenie 100% sprawne. Co to do cholery może być? Wymacałem wszystkie ele


@Diplo: Spróbuj "potrząść" zamkniętą klapą bagażnika - jeżeli się bedzie ruszać wyreguluj zamek (imbus albo jakaś gwiazdka bedzie potrzebna).
@Diplo jedyne co mi przychodzi do głowy to wsadzasz kogoś za kierownicę a sam siadasz z tyłu i nasł#!$%@? lub nawet odpinasz kanapę w trakcję jazdy (jeśli się da) macasz dociskasz aż znajdziesz lub ustanie , może chociaż udanie ustalić czy to wewnątrz czy w podwoziu
@Diplo trudni zgadnąć ale jeśli w zawieszeniu to np może rytmicznie ten dźwięk być a jak w tapicerce to nie koniecznie .... załatwię kierowcę i jedz testuj i nasł#!$%@?
.. ewentualnie może gościa mechanika wsadź i sam prowadź a on niech słucha - jeśli np wulkanizator lub od zawieszeń to powinien poznać co się tłucze ... może coś w oponie ? Nie masz coś wbite w oponę? Nie wychodzą druty z opony
@Diplo w końcu to może być plastikowy element tapicerki jakiś boczek coś się jakaś zapinka urwała itp , może nadkole. .. na odległość trudno wróżyć
@snwptest może uchwyt ten co się ręką trzyma jako pasażer nad oknem ? No nie wiem ... ja jeżdżę japońcem Mazda 3 2005 1.6 klekot wiec u mnie to się silnik tłucze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Diplo: A może tablica rejestracyjna lub ramka na tablicę. Dokręć lub wymień i sprawdź w czasie jazdy. Ogólnie szarpanie za różne rzeczy w aucie na postoju nie zawsze daje o sobie znać, a podczas jazdy hałasuje. Inne obciążenia i wibracje. Niech ktoś Cię przewiezie, a Ty z tylnej kanapy przykładaj ucho i szukaj :)