Wpis z mikrobloga

Witajcie mireczki, jestem użytkownikiem #secondlife od dawna, zdaję sobie sprawę skąd bierze się niezrozumienie fenomenu tego wirtualnego świata. To ty decydujesz czym jest dla ciebie Second Life - przeżyłem tutaj sporo przygód, których nie doświadczyłbym w żadnej innej grze, poznałem wiele niezwykłych ludzi. Właśnie słowo kluczowe - ludzie. Nie przychodzisz do Second Life, aby zwiedzać czy ścigać się na torze z samym sobą. Nic tutaj nie ma sensu bez właśnie innych osób, to dlatego pierwsze doświadczenie jest katastrofalne, bo brakuje tego właśnie czynnika.

Co z tego, że grafika jest oszałamiająca i realistyczna skoro tutaj nie masz jasno postawionych celów - sam musisz sobie je ustanowić lub dołączyć do miejsc, gdzie są konkretne cele, konkretne zainteresowania. To bardziej wirtualny czat, niż gra, pewne kwestie są umowne. Nie chcę nikogo zachęcać do Second Life, wręcz przeciwnie - jeśli wiesz, że to nie dla ciebie i dobrze się bawisz w grach na Steam w których jest sporo akcji, SL będzie dla ciebie nudne. Chyba podobnie jest z #imvu .

Jednak nie o tym chciałem powiedzieć. Dzisiaj spróbowałem po raz pierwszy projektu #sansar - wirtualny świat stworzony pod wirtualne gogle VR, już na samym początku jesteśmy zachęcani obrazkami w których jakaś dziewczyna i chłopak mają te gogle na sobie i zwiedzają wirtualny świat. Ja takich gogli nie mam, ale z ciekawości postanowiłem zobaczyć jak to wygląda z takiej normalnej perspektywy. Sporo różnych światów, wykreowanych przez samych twórców, w przeciwieństwo do SL - gdzie światy zostały stworzone przez społeczność. To tylko początek, bo sami twórcy zachęcają, aby zacząć tworzyć tutaj światy, więc może pojawi się coś ciekawego. Jak na razie pierwsze wrażenie, tak średnio bym powiedział, nawiązując do tego co napisałem wcześniej - trochę pusto, mało ludzi, interakcje z przedmiotami chyba gdzieś ukryte, trochę szybko się poddałem, ale może później tu jeszcze wrócę. Dołączam screenshot - grafika jest niesamowita, w goglach musi to robić spore wrażenie.
Zakopianczyk - Witajcie mireczki, jestem użytkownikiem #secondlife od dawna, zdaję so...

źródło: comment_Z1yk3tOReMZz7yIdvD3JGcPN4II91tWx.jpg

Pobierz
  • 4