Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #pathofexile, potrzebuję pomocy.

Nie chcę mi się pisać na reddicie. W skrócie:
Chcę zrobić dark pact Occultist (cokolwiek, co nie jest berserkerem...) i mam problem:
Skąd wziąć leech? Myślę nad combem life + mom + mind of the council + berek's grip, ale nie wiem czy z added lightning damage to spells (gem i w broni) będę shockować bossy (tier 13+), żeby się leczyć. Do tego wrzucę Warlord's mark i assassin's mark. Starczy?
  • 19
  • Odpowiedz
@Oseghe: różowym paskiem się zasugerował ( ͡° ͜ʖ ͡°) Różowy pasek + PoE - hmmm czy ja wiem, czy to dobre połączenie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@hematemesis: A mana leech? Po prostu atziri promise? Trochę nie chcę polegać na flaskach, bo jak będzie cokolwiek, czego nie zabije podczas działania flaska to słabo.
  • Odpowiedz
@hematemesis: Problem w tym, że każdy build, który robię sprowadza się do: "hm... chyba berserker będzie lepszy". Trochę już rzygam tą grą, bo z każdym patchem jest coraz mniejsze build diversity i wszystko się homogenizuje (dokładnie tak jak w diablo 3...).
  • Odpowiedz
@Oseghe: assassin, trickster, raider, pathfinder, deadeye, elementalist, necromancer, ascendant, slayer, juggernaut, inquisitor, gladiator i chieftain są aktualnie w bardzo dobrym położeniu. moc occultista tkwi w buildach pod es, które dostały niezłego kopa (pod ED nadal jest jednym z lepszych wyborów)
tak jak napisałem jedyna opcja żeby dawać radę z maną to mana regen + ewentualnie clarity/mana flask.

aktualnie na mojej friendliście online jest 20 osób, z czego 1 gra berserkerem, 3
  • Odpowiedz
@hematemesis:

assassin


Po nerfach lepszy jest scion

trickster


Nie widzę zastosowania dla tej klasy. Pod ED occu lepszy, pod SR inq/zerk lepszy.

raider slayer


Attack buildy.

juggernaut, chieftain


Zerk lepszy.

elementalist, ascendant


Inquisitor, pathfinder lepszy.

inquisitor, pathfinder


Brak mana leech dla spelli. Podziękuję.

Ataki w tej grze są tak cholernie nudne, że szkoda gadać. Wbiłam 85 sunderem zanim zaczęłam tym rzygać. Blade flurry jest chyba najlepszy z tego wszystkiego, ale jakoś
  • Odpowiedz
@Oseghe:
assassin - wszystko pod crita, dual void battery buildy, poison + bleeding.

trickster - movement skille, flicker strike/coc

slayerem grałem pod bv na breach lidze i nosiłem 5 osób na uber labach - zarobiłem 200 ex w tydzień na boosterce i enchantach. nadal niezły przez overleech i culling strike 20%

elementalist/ascendant - najlepsze survi z ele casterów przez reflect immune

juggernaut/chieftain - doskonałe postacie pod uber lab/atziri i shapera

poza
  • Odpowiedz
assassin - wszystko pod crita, dual void battery buildy, poison + bleeding.


@hematemesis: Pod dual void battery inquisitor jest 1000X lepszy, posion i bleed buildy sprowadzają się do blade flurry i kilku unique itemów, 0 build diversity.

elementalist/ascendant

Vaal pact i Yugul z pantheonu. Na SC się nie opłaca.

juggernaut/chieftain


Dla mnie są trashem, to samo (i lepiej) zrobię berserkerem. Miałam porównanie, bo grałam tym samym buildem, różnica tylko chieftain, a
  • Odpowiedz
@hematemesis: Te inne spelle to blade vortex i EK, lepiej iść pathfinderem, poza tym możesz cały phys skonwertować na elemental.
Od początku patcha jeszcze mnie żaden reflect nie zabił, a mam 600k dps w pob z flame surge (a biłam np. tym esencje z reflectem).
  • Odpowiedz
@hematemesis: Tylko, że powyżej pewnego poziomu nie opłaca się zwiększać dps. Spokojnie mogę wyciągnąć 1kk, ale to mija się z celem, skoro 600k wystarcza na cały content w grze, a tylko ucierpi na tym survi.
  • Odpowiedz