Wpis z mikrobloga

Trochę się pogubiłem przez zawiłość projektu, którego niestety nie mogę pokazac (kodu w sensie).

Są sobie formy pisane w htmlu, a cała strona stoi na razorze, więc data, ewenetualne wartości i walidacja po stronie serwera serwowana jest przez asp. Walidacja serwerowa odbywa się przez fluentvalidator - w nim w abstractvalidatorze zdefiniowane są reguły do walidacji pól na każdej podstronie.

I teraz do tego mam pokombinować, żeby zrobić walidacje po stronie klienta. Pojawia się tu klasyczne jquery validation oraz dodatkowa biblioteka jquery validate unobtrusive.

I moje pytanie brzmi: czy te 2 biblioteki są w stanie jakoś zaciągnąć reguły sformułowane w viewmodel? Da się to zrobić automatycznie, albo w kodzie js odnosić się do daty z viewmodel? Czy opierają się na swoich regułach, a nowe trzeba ewentualnie tworzyć w 'rules:' lub też bezpośrednie w htmlu jako data-rule-cośtam?

Dodam tylko, że na froncie stoi dodatkowo materializecss, który się nie lubi z jquery validation, więc dużo komplikacji i już się gubię od stackoverflow development ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#asp #dotnet #webdev #csharp #javascript #programowanie
  • 7