Wpis z mikrobloga

Posiadam TAKI prostownik kupiony kilka lat temu i dzisiaj z ciekawości zmierzyłem jego prąd ładowania. Miernik w trybie LOW wskazał mi 2A a w HIGH 3,5A. Aż tak bardzo producent kłamie z tymi 8A czy na niskie wartości wpłynęło to, że akumulator był już praktycznie naładowany i pod koniec jest ładowany mniejszym prądem? Pytam jako amator majsterkowicz, ogólnie prędkość z jaką ładuje mi wystarcza a pomiar wykonałem z czystej ciekawości. #elektryka #elektronika #kiciochpyta

  • 5
@barbapapa: najpewniej prąd został obniżony ze względu na naładowanie aku. Ale tych 8A na pewno nie wyciągniesz, producenci, zwłaszcza chińscy lubią wyolbrzymiać :) Musiałbyś podłączyć albo rozładowany aku, albo jakieś obciążenie, które wyciągnie te 8A z niego ( ͡° ͜ʖ ͡°) dwie H4 powinny wystarczyć.
@sebawo: zrobiłem jak pisałeś, najpierw obciążyłem stare aku jedną żarówką, wynik był 4/6A (low/high), dołożyłem kolejną i poszło na 4,8/6,8A czyli obstawiam, że to max tego prostownika :) Dzięki, moja ciekawość została zaspokojona!