Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy

Będę wkrótce zakładał internet na światłowodzie w opcji 100/30 Mb/s.
Firma z której będę korzystał zaproponowała mi do tego internetu kupno od nich routera. Sugerowali wybór lepszego za 200zł, choć mają też takie za 100zł. Gdy podpytałem okazało się, że ten za 200zł to Totolink A3002RU, natomiast te za stówkę to Netis WF2411 oraz Totolink N150RT. O ile A3002RU w sklepach jest w podobnych cenach, to te za stówkę można kupić za połowę ceny xD
Ale do rzeczy... Gdy rozejrzałem się dokładniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) to znalazłem na AliExpress możliwość kupienia dwóch takich Totolinków A3002RU za 43,55$ (150zł), ewentualnie jednego za 31$ (110zł) ( ͡º ͜ʖ͡º)
w trakcie poszukiwań mignął mi też Router 3 od Xiaomi


którego cena, po użyciu kuponu 2/2.01 od sprzedawcy, wynosi 29.87$ (106zł)
jest też wersja Xiaomi Router 3C za 22.02$ (78zł) z kuponem. Różni się chyba tym, że nie ma portu USB oraz brakuje jej standardu AC, a więc tracę szerokie pasmo 5GHz, z którego aktualnie korzystałby chyba tylko mój telefon xD dlatego nie wiem, czy warto dopłacać do droższej wersji?
mam w tym sklepie przy okazji wysyłkę z Niemiec, dzięki czemu router przyszedłby szybciej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Chciałbym się zatem Was teraz poradzić, którą opcję wybrać? Brać router od dostawcy i przepłacać? Czy kupić 2 routery i jeden z nich sprzedać, albo mieć jako awaryjny (xD)? Czy brać router od Xiaomi i mieć go już za 1-2 tygodnie? A może jeszcze jakaś inna opcja? ( ͡º ͜ʖ͡º)


#router #sieci #siecikomputerowe #internet #totolink #xiaomi
Marcinnx - Hej Mirasy

Będę wkrótce zakładał internet na światłowodzie w opcji 100/...

źródło: comment_eHvy0eqjDD50MoGzaT4D85pGjsJc7l5u.jpg

Pobierz
  • 12
@Arkatch: nie wiem czy słusznie, ale mam lekką awersję do netgeara ( ͡° ͜ʖ ͡°) może aktualnie się sytuacja poprawiła, ale po problemach w przeszłości niesmak pozostał xD
poza tym termin "jakiegoś" jest dosyć rozległy (ʘʘ)

@syn_mirka: google podpowiada, że to Totolink? ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc tego A3002RU sugerujesz? tylko w której opcji? ( ͡º ͜
@Marcinnx: ten totolink a3002ru to sprawdzony sprzet, transfery trzyma, porty 1gbps, ogolnie warty ceny, jak chcesz przycebulic to sciagaj od ryżowców, ale czy warto te pare złoty przyoszczędzić zamiast gwarancji?
@stg44: to jakaś super promocja musiała być ( ͡° ͜ʖ ͡°)
teraz gdzieś 170-190 zł za niego chcą w sklepach + wysyłka, a tak jak mówiłem, to oferowali mi go za 200 zł...
@Marcinnx:
Ja wczoraj odebrałem swojego (kupiony na A..gro).
Mam internet z UPC. Było 100 jest 250 Mb/s
Modem jest w innym pomieszczeniu.
Poprzedni modem miał na tyle słaby zasięg że posiłkowałem się jakiś prostym TP-linkiem. Po zmianie taryfy i wymianie modemu było lepiej ale zasięg i transfery i tak były nieciekawe. Postanowiłem więc kupić tego Totolinka.
Za te pieniądze robi robotę. Zasięg wyraźnie lepszy nie wspomnę o transferach.
Wczoraj jednocześnie szło:
@przemos_one: no to super ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jeśli będzie miał lepszy zasięg od Funboxa, którego mam aktualnie od Orange, to będę mega zadowolony.
moje 2 sztuki, które na Alie zamówiłem jeszcze w Chinach się kiszą ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale może za jakieś 3 tygodnie do mnie przyjdą i będę mógł na własnej skórze przetestować

Myślałem, że taki dwuzakresowy router rozgłasza jedną
@przemos_one: no właśnie nie byłem pewien ( ͡° ͜ʖ ͡°) już się obawiałem, że modem na router wymieniłeś xD ale skoro działa, to pomyślałem że może używasz zamiennie słówek router i modem... ( ͡º ͜ʖ͡º)
a pewnie chodzi o to, że do urządzonka od UPC podpiąłeś osobny router? (σ ͜ʖσ)