Wpis z mikrobloga

Mirki gdzie uciekać z Biznes-Host (zmieniają politykę cenową dla wszystkich klientów) #mydevil (@mydevil) czy #hitme czy może jeszcze coś innego? Mam aktualnie VPS z zużyciem około 140 GB (pewnie szłoby zmniejszyć coś jakby się posprzątało co nieco) i około 3.5 GB RAM, utrzymuję na tym około 30 stron.

Zadam od razu drugie pytanko: w przypadku mydevil (nie mają directadmina) co polecacie jako panel klienta (żeby mógł sobie sprawdzać zużycie pamięci, dodawać konta email, itp.)?

#programowanie #webdev #hosting #vps
  • 11
@lu43n: konto u @MyDevil mam od dobrych kilku lat, trzymam tam kilka swoich stron, polecam.
Jak chcesz, to mogę podrzucić kod na -20%.

Co do panelu - nie wiem, nie używam. Z tego co pamiętam, maile (chyba) można podpinać w panelu administracyjnym mydevila, tam są też (na pewno) statystyki dotyczące zużycia pamięci, liczby używanych procesów etc.
@lu43n: Mydevil ma panel webowy i jest całkiem przyjemny. Też polecam ich hosting.
Nie pamiętam czy w panelu webowym jest wskazane zużycie, ale logując się przez konsolę masz te dane.

Dobre jest u nich, że darmowego ssl podpinasz z tego panelu w mniej niż minutę do prostych stron i do wordpressa, więc przy wielu stronach jest to spore ułatwienie.
@tler: @michalind: Chodzi mi o panel dla klienta, np. ma kilka domen umnie i sobie sprawdza jakie ma zużycie GB, dodaje sobie konta email, itp.

Poza tym zastanawiam się czy to uciągnie te 30 stron. W przyszłości będzie ich więcej zapewne.
Chodzi mi o panel dla klienta, np. ma kilka domen umnie i sobie sprawdza jakie ma zużycie GB, dodaje sobie konta email, itp.

Poza tym zastanawiam się czy to uciągnie te 30 stron. W przyszłości będzie ich więcej zapewne.


@lu43n: Jeżeli dobrze rozumiem Twoje pytanie: Nie oferujemy opcji reseller więc nie oferujemy takiego dodatkowego poziomu panelu dla klienta naszego klienta.

W razie potrzeby można podnieść pakiet jak i dokupić interpretatory PHP.
@MyDevil tak patrząc na zarządzanie przez ssh to w sumie bylo by możliwe napisanie samemu w pythonie/django aplikacji dla klientów, zeby mogli dodawać sami konta email? Dobrze myślę?