Wpis z mikrobloga

jeszcze jedno pytanie do #seo i #pozycjonowanie

Kupiłem domenę firmy z mojej branży. Firma już nie istnieje ponad dwa lata i domenę kupiłem za jakieś 15zł... W tej chwili nie pokazuje żadnych backlinków bo strona nie działa. Jednak mam zamiar ustawić na niej przekierowanie 301 do swojej strony - ma to sens? Będzie miało pozytywny wpływ w dłuższym okresie?
  • 5
@Bieniuraper: jak ustawisz teraz przekierowanie to nic Ci to nie da bo przekierujesz coś czego nie ma. Jak domena jest starsza od Twojej i chcesz sobie tak zrobić postarzenie domeny to najpierw ją zaindeksuj najlepiej tak jak kiedyś wyglądała i dopiero wtedy przekieruj.

Skoro ją kupiłeś i uważasz, że ma wartość to sobie po prostu zrób z niej satelitę do linkowania - taki zalążek zaplecza albo zoptymalizuj ją sobie pod lokalne
@Gruzlik: @NoKappaSoldier73:

Źle się wyraziłem. Do strony nadal prowadzi mnóstwo linków z różnych katalogów stron. Z tymże domena przez dwa lata nie stała na żadnym serwerze i totalnie nie było na niej treści. Nadal jest mnóstwo backlinków do niej prowadzących ale google w tej chwili ich nie klasyfikuje przez brak odpowiedzi strony. Myślę, że samo aktywowanie strony spowoduje, że w ciągu kilku miesięcy google bot znowu odwiedzi linki prowadzące do