Wpis z mikrobloga

Ja już nie wiem co mają kierowcy #samochody w głowie. Jadę sobie S1 od Częstochowy lewym pasem, bo wyprzedzam wszystko skoro jadę na #motocykle Czasem jak widze w lusterku, że ktoś jest szybszy ode mnie to mu zjeżdżam i kulturalnie macham żeby cisnął skoro może szybciej niż ja. A tu nagle na lewym pasie z niesamowitą prędkością 90 km/h jedzie mistrz kierownicy z małopolskiej wioski (tablice KTA) wraz z rodziną i wcale nie zamierza zjechać komukolwiek. Mało tego, ten król prędkości zamontował sobie rejestrator i nagrywa jak te szaleńcy wyprzedzają go z prawej strony! "Pacz Grażyna jak jeżdzo te wariaty na moturach!! Wyśle tego filma na bagiety- niech płaci"
Trochę #zalezie ale jak twoja rakieta ma 25 minut do setki to weź siedź na tym prawym pasie, albo najlepiej nie wyjeżdżaj z domu, a na wakacje wybierz się PKP.

Pobierz brick - Ja już nie wiem co mają kierowcy #samochody w głowie. Jadę sobie S1 od Często...
źródło: comment_EWtjdTzNaqWsRRK7NKFiPA5qu7qY6A2u.jpg
  • 11
@piotrow: Hmmm. A to nie jest przypadkiem tak, że prawym pasem można wyprzedzać tylko na terenie zabudowanym i w przypadku kiedy jest więcej niż dwa pasy ruchu w jedną stronę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@brick: @katera: Zgodnie z art. 24 ustawy Prawo o ruchu drogowym:

10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

- na jezdni jednokierunkowej;

- na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.


Jeżeli mamy pas zieleni