Wpis z mikrobloga

@wykop @Moderacja @m__b @a__s Może zrobicie coś z tymi zielonkami, co ciągle reklamują jakimiś syf reflinkami? W ostatnim czasie jedna zielonka - @krab0 na multi spamuje na #kryptowaluty i usuwa "niepochlebne" komentarze, nawet jak nie są obraźliwe - jak mu łagodnie powiedziałem, że ludzie nie mają zaufania do zielonek, dodał mnie na czarnolisto. To nie jedyny przypadek - już nieraz widziałem nowe konta, które spamowały jakieś tagi.

Propozycja: zablokować wklejanie linków zielonkom na okres pierwszego tygodnia albo 3 dni. Przynajmniej się pozbędzie idiotów w gorącej wodzie kąpanej. Co prawda nadal mogą kombinować z postowaniem typu "www, google , pl" ale już utrudni, a na pewno zapobiegnie tworzeniu hiperłącz. Tak zostaną te zielonki, które chcą zostać (bo w ich sercu tylko Mirko) i potem dołączą do pomarańczowo-bordowej rodzinki.

Są darmowe pluginy (na w pełni darmowych licencjach do wykorzystania komercyjnego) blokujące wklejanie linków. Nie trzeba na nowo koła wymyślać, więc implementacja nie powinna być skomplikowana.

Zastanawiam się jeszcze, aby w ten sam sposób zablokować im dodawanie znalezisk innych niż pisanych ręcznie w formie artykułu (czasem są nowe osoby, które proszą o pochwycenie złodzieja itp., tam żadnych linków nie trzeba), aby również za ich pomocą nie spamowali. Dość często widziałem takie pseudo-znaleziska nowych zielonek.

#wykop #propozycja #aferaspamowa
Pobierz Atexor - @wykop @Moderacja @m_b @a_s Może zrobicie coś z tymi zielonkami, co ciągle r...
źródło: comment_aWtD8dUiK4OxsKUDrX8sRrhUSHpnIV9b.jpg

Czy zielonki powinny mieć czasowy zakaz wklejania linków?

  • Tak, na okres tygodnia od założenia konta starczy 46.6% (27)
  • Tak, na cały okres bycia zielonką 39.7% (23)
  • Nie 12.1% (7)
  • Inne (napisz w komentarzu) 1.7% (1)

Oddanych głosów: 58

  • 18
@Moderacja: czasem trochę to trwa, a założyć nowe konto i pospamować nowymi linkami można szybko.
Patrząc na ankietę reszta wykopowiczów przychyla się ku temu pomysłowi. A może jakiś inny środek? Obecnie wygląda to jak walka Don Kichota z wiatrakami.
@Atexor: Zwiększyliśmy limity i utrudniliśmy spam zielonkom na mikroblogu. Obecne rozwiązania są optymalne. Nie możemy blokować całkowicie dostępu nowym użytkownikom. Tydzień to zdecydowanie za długo. Po rejestracji nikt już do serwisu nie wróci, ale spamer chętnie pohoduje konto. Czasem zdarza się że konto po kilku miesiącach braku aktywności nagle dodaje znaleziska o wietnamskich odkurzaczach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spamerów to nie powstrzyma, a normalnych użytkowników zniechęci do
@Moderacja: tak, niektórzy chomikują miesiącami, a niektórzy nagle znajdą jakąś informację o czymś i walą reflinkami, bo np. jakiś pseudo-youtuber obiecał profity za reklamę. I ta jak pisałem w OP-post, że ograniczy się tych w gorącej wodzie kąpanych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie chcę ograniczać całkowicie zielonek. Wystarczy, że zazwyczaj mają bana na #rozdajo.
Aczkolwiek może rozważcie dodawanie małego bana na dodawanie znalezisk z odnośnikami do
@Atexor: To nic nie da sprawa jest zbyt rozbudowana aby cokolwiek opłacało się dodatkowego robić. Trzea by było zablokowac cay wykop. Jedyne z czym sie zgodze to sledzenie tagow przez zielonki. Nie bede muwic po imieniu ale mam jedno haslo-tag(wraz z powiazanymi)ktore wywoluje u mnie bul du*y polaczony ze zloscia ze takie cos ma prawo byc najczesciej sledzonym tagiem. Smierdzi to na kilometr
@Moderacja

Zwiększyliśmy limity i utrudniliśmy spam zielonkom na mikroblogu.


I co ci dadzą limity, jak gnojek zawoła 1k osób do swojego spam-wpisu, usunie konto, a następnego dnia zrobi nowe konto?