Wpis z mikrobloga

@plen: WAT?? Chorował na coś? Znasz konkretną przyczynę zgonu? Mocno szokujące w takim wieku.
W zeszłym roku mój kolega zmarł na zawał. Też miał 31 lat.
  • Odpowiedz
@plen: Może i był młody, fakt. Ale to chyba najlepsza śmierć, jaka może człowieka spotkać.
Zasypiasz i po prostu się już nigdy nie budzisz. Nic Cię nie boli, nie cierpisz.
  • Odpowiedz
@Twojbratmirko: Ale co to ma do rzeczy? Ja nie namawiam do śmierci, ja mówię, że chyba lepiej zasnąć i się nie obudzić niż być zżeranym przez raka, wykrwawiać się czy zostać zmielonym w maszynie.
Każdy kiedyś umrze, więc nawet jeśli po śmierci byłoby prawdziwe cierpienie, to chyba lepiej chociaż z tego świata bez bólu odejść.
To, w jaki sposób umrzemy, nie ma wpływu na to, co nas czeka po śmierci.
ostrzyjnoz - @Twojbratmirko: Ale co to ma do rzeczy? Ja nie namawiam do śmierci, ja m...

źródło: comment_JyTo7N5zbqpO3IeWHxuBGVmRoLSHcFld.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@takie_chwile_jak_te:

wow, czyli mógłbym tak po prostu położyć się i już nie obudzić? to wlewa we mnie nadzieję


skoro to Cię niby zaskoczyło i potrafisz wzbudzić w sobie nadzieję słysząc o niepotrzebnej śmierci, postaraj się może zmienić coś w swoim w życiu, żeby tego nie pragnąć, bo to zwykły brak wyobraźni (lub dosadniej - głupota)
  • Odpowiedz
@metrom: nie ma co za bardzo brać do głowy, gdybym wspomniał np. o 28 czy 24 latku też pewnie znalazłyby się osoby, które znają kogoś, kto umarł w takim wieku. wrzuciłem to raczej w ramach zdrowego memento mori, nie żeby straszyć ludzi, tylko może skłonić do zastanowienia się - skoro śmierć może przyjść w każdej chwili, to może warto korzystać z tego co mamy, póki żyjemy.
  • Odpowiedz