Wpis z mikrobloga

@Vuko20: ja nie mam problemu z podnoszeniem hantli, ale z czysto biologicznego punktu widzenia takie działania mogą prowadzić do zachwiania równowagi hormonalnej w organizmie kobiety i niepłodności. Kobiety mają mniej tkanki mięśniowej i mniej jej budują w skutek treningu i są ku temu biologiczne powody, dlaczego tak się dzieje. Ćwiczenia siłowe mogą podbijać u kobiet testo i prowadzić do maskulinizacji - uwierz, że mało kobiet chce skończyć w takim stanie, właściwie
@slusarz: @Need: dokształćcie się troszkę panowie, zamiast pisać bzdury. Kobiecy układ hormonalny to niestety bardzo skomplikowane urządzenie i jak się zaburzy jego pracę to można się dorobić różnych problemów:

Istnieje zgodność poglądów, że trening zmniejsza wydzielniczą czynność jajników, co prowadzi do spadku stężenia progesteronu i estradiolu. Zmiany te są konsekwencją zmniejszenia wydzielania gonadotropin. Następstwem potreningowego spadku wydzielania steroidów jajnikowych są różnego stopnia zaburzenia cyklu miesiączkowego. Zaburzenia cyklu występują u kobiet
@SillySweet napisałaś mi tu piękny elaborat ale po co? Siostra trochę pomacha hantelkami żeby wzmocnić ramiona. Spięłaś się o gejofitnes a to jest wpisane w wymowę mema z którego się z siostrą śmiejemy. Dla niej 3kg to już "#!$%@? zelastwo", nikt tu nie mówi o braniu 100kg na klatę.
@potetosoup: nie do końca rozumiem skąd przekonanie, że jeden sport jest lepszy od drugiego. Każdy sport może się odbić na zdrowiu, pozytywnie bądź negatywnie. Jak lubisz mięśnie u lasek, to może poszukaj chłopaka? U kobiet w przypadku podnoszeniu ciężarów może się łatwiej skończyć kontuzją - i wtedy nie dość, że kobieta jest z natury zaprogramowana na magazynowanie tłuszczu, to jeszcze się tak załatwi, że z powodu bólu nie będzie mogła w
@SillySweet:

O rany aż konto założyłem przez ten post.
Po pierwsze twój link skupia się na niebezpieczeństwach związanych ze sportem pomijając zarazem jego benefity które są bardzo liczne.
Po drugie mówi o zawodowych sportowcach u których występuję wyżej podane zaburzenia. A jak wiadomo zawodnicy tacy ćwiczą znacznie więcej niż przeciętni ludzi( jedyny wniosek jaki moglibyśmy z tego wyciągnąć to że sport generalnie jest zły co jest oczywiście wnioskiem błędnym jest on