Wpis z mikrobloga

Mirki od tagów #rower #enduro #downhill #mtb #rowery #pytaniedoeksperta

Noszę się z zamiarem kupna roweru enduro. Rower ten jeździłby po lasach Pomorza i w parkach typu (kolibki itp). Chciałbym, żeby przedni widelec miał max 160mm skoku. Niekoniecznie musi być to full bo nie jestem jakimś tam pro elo riderem ale chciałbym więcej jeździć z górki niż pod górkę i dość agresywnie. Jakie rowery aktualnie tak do 5 tyś dadzą radę dla chłopa 192cm/92kg? Myślę nad hornetem 2017. Fajnie by było jakby ten rower był nowy bo chce na raty go wziąć. Wiem, że lepiej wziąć lepszego hardtaila niż #!$%@? fulla. Mógłby ktoś podrzucić jakiś link? A może warto samemu poskładać coś? Rower chciałbym mieć na następne lato czyli okolice Maja lub Czerwca :)
  • 5
@Nomadus: u siebie na miejscówce widziałem typa coś koło 100kg śmigał na Hornecie. Nie latał może tego co my ale rama dużo wytrzyma. I w sumie najważniejsze to aby dobrać odpowiednie sprężyny lub ciśnienie w zawieszeniu pod swoją wagę. Ja bym celował w używane rowery, a jak chcesz składać sam, to używana rama i zawieszenie, reszta już nowa ze sklepu.

Tu masz fajne Norco: Link ( ͡º ͜ʖ͡
@Nomadus: Jak na raty to Hornet chyba najlepszy będzie. Cenowo na pewno wyjdzie lepiej niż zagraniczne rowery, a i sprzęt całkiem fajny to jest. Jak większość czasu będziesz spędzał na lokalnych miejscówkach to bez fulla spokojnie dasz radę.