Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem...
Złożyłem wypowiedzenie w pracy z miesięcznym okresem, mam zaplanowany urlop na wrzesień, ale pracodawca powiedział że w takim razie mi go nie udzieli, ponieważ jestem w projekcie. Oczywiście wtedy ekwiwalent za niewykorzystany czas, ale wolałbym wypocząć.
Czy wie ktoś jak można temu zaradzić?
#pracbaza
  • 15
@mendrix: Sranie, a nie kontrolę ;) ZUS ma totalnie w dupie co dzieje się z pracownikiem przez pierwsze 30 dni L4, bo to pracodawca płaci wtedy wynagrodzenie, a nie ZUS. Kontrole zaczynają się później. A nawet jeśli wyjedzie to temat jest do obronienia bez problemu.

Oczywiście nie polecam takiego kombinowania.
@Egribikaver: no to się dogadaj, inaczej się nie da.Chciałeś wyjście to podaliśmy. Nie jest nielegalne przecież. Czy moralne? No nie wiem.

ZUS ma totalnie w dupie co dzieje się z pracownikiem przez pierwsze 30 dni L4


@johnlocke-89: nie byłbym tego taki 100% pewien. Nie jest tak że 99% l4 to te na mniej niż 30dni/miesiąc, bo powyżej tego okresu trzeba już więcej papierologii/komisje czy inne utrudnienia? A kontrole się zdarzają
@johnlocke-89: Też racja. Moja mama była na L4 z powodu operacji przez 8 miesięcy i nic. Kontaktowała się nawet z zusem w sprawie wyjazdu do drugiego domu w innej części Polski i dostała odpowiedź tak nie ma problemu i koniec tematu. Nikt nawet o adres tego drugiego miejsca nie zapytał xD
@hpiotrekh: Nie. Żadnych komisji. Dostajesz L4, masz 7 dni żeby je wysłać do pracodawcy. Koniec tematu. A L4 jednorazowo na dłużej niż 30 dni nie da się chyba w ogóle wystawić (ktoś mi bliski jak chorował i brałem L4 - mimo ze wiadomo było, że będzie chorował przez miesiące i nikt nawet nie miał nadziei, ze będzie inaczej to L4 dostawałem raz na miesiąc albo raz na 2 tygodnie - nie
@Egribikaver: Jeżeli chodzi o kwestie prawne (nie czuję się ekspertem), ale z tego co mi wiadomo pracodawca ma do tego prawo. Choćby to, że pewnie opuszczając aktualne stanowisko pracy chyba musisz przekazać wiedzę oraz zakres obowiązków pracownikom, którzy zostali. Nie wiem jak wygląda kwestia rekompensaty czyli załóżmy zabukowałeś hotel bilet pociągowy i itp. i nie możesz tych pieniędzy wycofać.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/777656,urlop-wypoczynkowy-na-zadanie-zasady-udzielania.html

Co z wykupionymi wycieczkami i biletami?

Jeżeli pracodawca odwołuje pracownikowi wcześniej