Wpis z mikrobloga

Siemka ! :)

Chciałbym rozpocząć leczenie ortodontyczne. Byłem właśnie na pierwszej wizycie, i jeszcze przedemną kilka pomniejszych spraw do załatwienia (ocena więzadełka - czy nie będzie przeszkodą). Chciałbym się was zapytać, czy polecacie firmę Enel-Med do robienia takich operacji. Koszty nie są duże ~80-100 zł pierwsza wizyta + 110 prześwietlenia

Kiedy zapytałem o szacunkowe koszta wyszło około 12 k w przypadku metalowych łuków góra-dół i 15 k w przypadku aparatu Invisalign. Oczywiście jest to ceną orientacyjna :)

I tutaj pojawiają się pytania do osób które są lepiej doświadczone. Czy warto inwestować w aparat Invisalign ? Nie zależy mi na estetyce, gorzej już nie będzie xd. Przekonuje mnie tylko to, że Pani Ortodonta stwierdziła że łatwiej nim manewrować zębami i w przypadku metalowego efekt może nie być do końca zadowalający.
Co o tym sądzicie ?

Kolejna sprawa - czy to w miarę normalna cena za takie leczenie ? I tak muszę wziąć na raty, a to spora inwestycja :D

Jeśli ktoś straci czas na udzielenie mi odpowiedzi, szczodrze zaplusuje :)

#ortodoncja #enelmed #zeby #krakow #aparatnazeby
  • 13
@astronic: Weryfikuj informacje u innego ortodonty co do tych nakładek, żeby jego zapewnienia zyskały wiarygodności. 12k owszem się płaci, ale w całym okresie leczenia, na co składają się łuki ~2k/szt i wizyty co miesiąc/dwa w zależności od rodzaju aparatu. Mimo wszystko będę polecał metalowy bezligaturowy
@astronic: Invisalign z pewnością jest warte takiej dopłaty. Komfort użytkowania jest nieporównywalnie lepszy do zwykłego aparatu i dotego niewidoczny.
Tylko kwestia znalezienia dobrego specjalisty. Mało jest lekarzy z dużym doświadczeniem z tą techniką, a cały efekt leczenia zależy właśnie od lekarza, aparat to tylko narzędzie w jego rękach.