Wpis z mikrobloga

@loczyn tak podejrzewałem, ale nie widzi mi się na razie wydawać kasy zwłaszcza, że nie wiem czy mi się to spodoba a jest to zajęcie dodatkowe. Tak sobie dzisiaj pomyślałem, że mógłbym spróbować coś ogarnąć xD
Znasz jakiś dobry kurs który wprowadzi do modelowania postaci ludzkich, a potem animacji? Też najlepiej po polsku, ale ewentualnie angielskim nie pogardzę. :P


@Edekedkowy: Raz - polskich nie ma.
Dwa - modelowanie a animacja to tak odległe dziedziny, że nie polecam Ci się uczyć obu (zapomniałeś jeszcze o riggowaniu i skinnowaniu, bo bez tego nie przeanimujesz :))
Trzy - w modelowaniu postaci ludzkich najmniejszy problem to ich modelowanie w programie.
Ogólnie,
@ZeDeR: jak chcesz robić organiczne rzeczy ( ludzkie postaci ) to raczej program do rzeźbienia taki jak zbrush

odnośnie kursów, jak wklepiesz w google to pluralsight ma darmową 6 miesięczną subskrypcję, a tam znajdziesz to czego szukasz
@loczyn: Myślę, że dla początkujących byłoby miło obszernie poczytać o konkretnych podziałach jak, rzeźbienie, animacja itd. Jaka wiedza się przydaje w konkretnym dziale, co warto znać i czym taka osoba zajmuje się w praktyce. Żeby wiedzieć w co bardziej brnąć od początku. Mam nadzieję, że mniej więcej rozumiesz o co mi chodzi. Natomiast ciekawy był ten wpis o kolorach.
ale jest darmowy to co odradzasz, lepszego źródła nie znajdziesz, a niektóre tuty są okej


@amisobad: Na YT można lepszą jakość znaleźć, albo na Pintereście :P
Odradzam, bo tam w większości kursy tworzą osoby które same mało ogarniają.
Może i coś tam z obsługi softu załapie, ale rzeczy które tworzą są szkaradne.