Wpis z mikrobloga

@sentoxo: No windows też nie - dlatego wyświetlił ci RAW. Mimo wszystko gparted ma więcej szczegółów i dobrze byłoby zobaczyć co on pokazuje albo faktycznie co system pokazuje np w konsoli. Jaki był wcześniej system plików na tych dwóch partycjach?

Btw przypomniało mi się. Żeby przytoczyć tu jakim windows menedżer dysków jest dobrym narzędziem to kiedyś na dysku z MBR pokazał mi 7 partycji podstawowych xD
@sentoxo: Jakie miałeś systemy plików wcześniej na tych partycjach? W jaki sposób je połączyłeś (gparted nie ma takiej opcji bezpośrednio)? Czy operacja dobiegła końca bez błędów?

btw ten program w windzie prawdopodobnie tylko udaje że widzi te partycje. Jak kiedyś konstruowałem jakieś cuda z partycjami to tak jak ci napisałem wyżej windows np potrafił widzieć 7 partycji primary na dysku z mbr mimo iż inne systemy wykrywały partycje prawidłowo.
@sentoxo: Bo prawdę mówiąc jakbyś chciał połączyć partycję w gparted to musiałbyś skopiować wszystkie pliki z drugiej na pierwszą, usunąć drugą i rozszerzyć pierwszą do objętości całego dysku. Inaczej się nie da. Jeśli to NTFS a ty robiłeś to pod linuksem to w sumie tu może leżeć problem. NTFS nie ma oficjalnego wsparcia pod linuksem bo M$ nigdy nie udostępniło dokumentacji, więc obsługa NTFS sprowadza się tylko do odczyt/zapis. Dlatego nie