Wpis z mikrobloga

No, @Moderacja: co to za praktyki, by dodawać ręcznie belkę do znaleziska z napisem że "Informacja nieprawdziwa"? Do tej pory widziałem że robicie to TYLKO w sytuacjach, które bezpośrednio Was dotyczą, tj. spraw dot. portalu, administracji i moderacji.

Na Waszej stronie idzie wyczytać, że moderacja wykop.pl nie jest od określania czy dana informacja jest prawdziwa czy też nie - od tego jest opcja "zakop informacja nieprawdziwa" i jest to zadanie użytkowników.

Ale skoro już się tym jednak zajmujecie, to proszę powiedźcie mi co jest informacją nieprawdziwą w artykule pod tym linkiem, do którego prowadzi znalezisko: http://www.rp.pl/Polityka/308209948-Jak-zginal-posel-Kukiz15-Rafal-Wojcikowski.html#ap-1
Albo w tytule znaleziska:

Nowe fakty! W samochodzie posła Wójcikowskiego był uszkodzony przewód hamulcowy

Czy też w opisie znaleziska:

Prokuratura ustaliła, że w aucie Rafała Wójcikowskiego uszkodzony był przewód hamulcowy – dowiedziała się „Rzeczpospolita".


Uszkodzenie przewodu hamulcowego to jest fakt, oświadczenie prokuratury które zalinkowaliście temu w żaden sposób nie przeczy. Ani tytuł ani opis nie mówi o tym, że ktoś celowo przedtem przy nim majstrował, ani też artykuł tego nie stwierdza, a jedynie zadaje pytanie i przedstawia potencjalne możliwe hipotezy - czy to jednego czy drugiego biegłego, czy też Politechniki Łódzkiej. Co zresztą jest zadaniem dziennikarzy, by zadawać pytania, i rozpoczynać jeśli trzeba debatę publiczną na dany temat. Nigdzie nie stwierdza niczego jednoznacznie.

I co ciekawe, na marginesie już dodając, nawet w linku który podaliście jako potwierdzenie rzekomej informacji nieprawdziwej jest po pierwsze jasno i wyraźnie napisane że:

Śledztwo Prokuratury Okręgowej w Łodzi cały czas jest w toku.

a po drugie że sprawa zostanie jeszcze przebadana przez biegłych z zakresu ruchu drogowego i medycyny sądowej z renomowanego krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna Pracowni Badań Wypadków Drogowych, czyli że sprawa jeszcze nie jest zakończona, bo prokuratura wciąż potrzebuje zweryfikować dotychczasowe ustalenia w bardziej renomowanej jednostce.

.
Proszę o usunięcie tej wprowadzającej w błąd i niesłusznie przypisanej belki o rzekomej informacji nieprawdziwej, a także przyznania ostrzeżenia użytkownikowi, który wprowadził moderację w błąd. Niestety nie mogę dokonać zgłoszenia przez same znalezisko, bo po dodaniu belki jest to niemożliwe.

Sprawa dot. tego znaleziska: https://www.wykop.pl/link/3881507/nowe-fakty-w-samochodzie-posla-wojcikowskiego-byl-uszkodzony-przewod-hamulcowy/

#moderacja #moderacjacontent
MattJedi - No, @Moderacja: co to za praktyki, by dodawać ręcznie belkę do znaleziska ...

źródło: comment_8lRp1chvxxM5tiqcLneJ8YkS3MJTd7Jj.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@folxuxd, @stop_dyskryminacji_zielonek, @robertx, @Rv0000, @sunsu-sun, @MyslalemNadTymNickiemDuzoZaDlugo, @Arcyksienciuniu Szanowni Mikowie. Zapewne zainteresuje Was możliwość rozprzestrzenienia tejże oto informacji przy pomocy znaleziska, jakie wrzuciłem właśnie o tutaj:
https://www.wykop.pl/link/3882913/moderacja-nieslusznie-dodaje-belke-o-informacji-nieprawdziwej-do-znaleziska/

Dziękuję Waszym dobrym sercom jeśli zechcecie wykopać to znalezisko, i przepraszam jeśli jednak fakt zawołania wywoła w Was negatywne emocje.

  • Odpowiedz
@MattJedi: @WuDwaKa: Kiedyś raz zgłosiłem znalezisko jako informację nieprawdziwą i dostałem od moderacji odpowiedź, że nie oceniają prawdziwości znalezisk politycznych. Serio. A tu takie coś. :-)
  • Odpowiedz
Uszkodzenie przewodu hamulcowego to jest fakt, oświadczenie prokuratury które zalinkowaliście temu w żaden sposób nie przeczy.


@MattJedi:
Z podlinkowanej treści:

Zarówno opinia biegłych wydana w marcu 2017 roku, jak i pogłębiona opinia z kwietnia 2017 roku, w sposób jednoznaczny i kategoryczny wskazują, że przedwypadkowy stan techniczny pojazdu nie miał żadnego związku przyczynowego z zaistniałym wypadkiem. Wszystkie układy pojazdu kierowanego przez pokrzywdzonego mające wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w tym w szczególności hamulcowy,
  • Odpowiedz