Wpis z mikrobloga

#csgo

Podsumowanie letnich transferów na dzień dzisiejszy:

1. SK: Brak (FalleN, fer, TACO, coldzera, felps)
2. Astralis: Brak (Xyp9x, dupreeh, gla1ve, device, Kjaerbye)
3. Gambit: -Zeus +fitch (AdreN, Dosia, mou, HObbit, fitch)
4. FaZe: -allu -KioShima +GuardiaN +olofmeister (karrigan, olofmeister, GuardiaN, NiKo, rain)
5. G2: Brak (shox, kennyS, NBK-, apEX, bodyy)
6. Cloud9: -shroud -n0thing +tarik +RUSH (Stewie2K, tarik, RUSH, Skadoodle, automatic). Dodatkowo swag jako standin na eliminacje ESL NY, nie wiadomo czy na dłużej.
7. Immortals: +horvy i narazie brak -, ale praktycznie całkowity rozpad zespołu jest blisko (trójka graczy: kNg, HEN1, LUCAS1 chcą odejść i grać z fnxem oraz EliGe z Liquid).
8. Virtus.pro: Brak (neo, Snax, byali, pashabiceps, TaZ)
9. North: -Magisk +valde (cajunb, MSL, aizy, k0nfig, valde)
10. fnatic: -olofmeister -dennis +Golden +Lekr0 (Golden, Lekr0, JW, flusha, KRiMZ)
11. Liquid: Brak ale plotki głoszą, że EliGe odejdzie do Immortals (jako że mówi po portugalsku). (nitr0, jdm64, stanislaw, EliGe, Twistzz)
12. NiP: Brak (f0rest, GeT_RiGhT, Xizt, draken, REZ)
13. BIG: Brak (gob b, LEGIJA, tabseN, keev, nex)
14. NaVi: -GuardiaN -seized +Zeus +seized (Edward, Zeus, seized, flamie, s1mple)
15. EnVyUs: Brak (SIXER, RpK, ScreaM, Happy, xms)
16. OpTic: Całkowicie nowa drużyna (mixwell, allu, friberg, Magisk, HS)
17. Heroic: -valde +es3tag (MODDI, Snappi, es3tag, JUGi, niko)
18. mouz: -denis -lowel +suNny +STYKO (oskar, chrisJ, suNny, STYKO, ropz)
19. Flipsid3: Było dużo plotek na temat transferów z tego zespołu, ale odziwo narazie brak (markeloff, B1ad3, WorldEdit, wayLander, electronic)
20. HellRaisers: -STYKO -bondik +woxic +ISSAA (ANGE1, Zero, woxic, DeadFox, ISSAA)

Tyle jeśli chodzi o top20. Z ciekawszych dalszych to jeszcze połowiczny rozpad Penty z innocentem, której powybierano najlepszych graczy (suNny oraz HS), nie wiadomo co dalej z tym zespołem.

Z Red Reserve odszedł hampus.

Godsent dodaje dennisa po odejściu Lekr0. pyth standinuje na EPL zamiast pronaxa.

Bardzo hypowany talent z Serbii nexa odszedł z Renegades.

Moja opinia na temat transferów:

Chyba nigdy w historii CSGO nie widziałem tak aktywnych roszad w sezonie. Ponad połowa zespołów z topki zmieniła co najmniej jednego zawodnika, powstały jakieś dziwne twory na ksztalt FaZe, dzieją się dziwne rzeczy.

Najwięksi wygrani: FaZe, Cloud9, OpTic (marketingowo napewno, jako drużyna czeka ich duży sprawdzian), mouz

Najwięksi przegrani: Penta, HellRaisers, Immortals, Heroic, fnatic, Gambit

Na sprawdzian czeka OpTic oraz FaZe, dwa chyba najbardziej hypowane zespoły przez to okno transferowe. Obie drużyny przypominają w tym momencie mix z FPLa z naprawdę utalentowanymi graczami. FaZe niejako przeszło już ten sprawdzian wcześniej, bo od dłuższego czasu są zespołem międzynarodowym, ale OpTic to kompletnie nowy twór i na pewno gracze tego zespołu są uważani za niższych klasą od tych z FaZe (friberg, HS, mixwell). Zdecydowane gwiazdy tego teamu to na pewno allu i Magisk, od nich będzie zależeć jak daleko zajdą.

Immortals po świetnym majorze niejako na własne życzenie prowadzi swój zespół do samozniszczenia, dokładając szóstego gracza i prowadząc wewnętrzne wojny o to kto będzie ostatecznie grał w tym teamie. Nie wróżę im nic dobrego.

NaVi od dawna potrzebowało IGLa, więc niczym Zorro w masce zjawił się Zeus by wybawić swoją ukochaną organizację z opresji. Według mnie to bardzo dobry ruch i NaVi ma szansę znów wejść wysoko do topki po nieudanym majorze.

Gambit zostało trochę okradzione z ich IGLa przez ten ruch, przez co AdreN musiał przejąć dowodzenie. Plusem jest to, że doszedł naprawdę skillowy gracz fitch, który swoimi umiejętnościami strzeleckimi zdecydowanie przewyższa Zeusa. Czy wyjdzie im to na dobre, nie jestem w stanie teraz określić, ale po ostatnich występach w kwalifikacjach do ESL NY nie wygląda to najgorzej.

Cloud9 od dawna potrzebowało zmian. shroud i n0thing notorycznie cechowali się brakiem motywacji do gry, co było poruszane przez nich i ich teammatów wiele razy. tarik i RUSH na pewno przyniosą tej drużynie wiele dobrego. W tym składzie udało im się już zakwalifikować na turniej główny ESL New York.

Jedną z drużyn, z którą wiążę nadzieje na co najmniej top10 jest mouz. W końcu odważyli się usunąć denisa, który nie olśniewał swoim skillem od dłuższego czasu i był w tej organizacji trzymany chyba tylko dlatego, że był Niemcem (mouz to organizacja niemiecka). suNny to jeden z lepszych rosnących talentów na scenie, STYKO również potwierdził że umie grać w HR.

Jeśli mowa o HellRaisers to im także nie wróżę nic dobrego. Pozyskali dwóch graczy z FPLa: woxic i ISSAA, i wydaje mi się że ten MIX nie ma większej przyszłości.

Podsumowując: ogromna ilość roszad, wiele zespołów będzie potrzebowało czasu na zaadaptowanie nowego stylu gry pod nowych zawodników co da bardziej doświadczonym zespołom, które utrzymały swoje składy lekką przewagę na początku sezonu.
  • 9
@cristovo017 kng coś tam pisał że zostaję w Immortals czy coś takiego
Optic niestety jeszcze nie jest potwierdzone i wiadomo tylko że NAF będzie grał w najbliższym meczu (pewnie za HS'a który będzie jeszcze grał na turnieju na gamescomie dla penty)
Godsent znów przywrócili Dennisa? On tam przecież nigdy nie grał
@cristovo017: Tego ISAA kompletnie nie kojarzę z FPL'a jak oglądam różne streamy i z competetive oprócz epizodu Gux&friends, gdzie nie wyróżniał się jakoś mocno w przeciwieństwie do woxica
Z ciekawszych dalszych to jeszcze połowiczny rozpad Penty z innocentem, której powybierano najlepszych graczy (suNny oraz HS), nie wiadomo co dalej z tym zespołem.


@cristovo017: Zależy od tego czy faktycznie HS odejdzie, no i sam Mocek mówił, że głupio by było się rozpadać skoro mają slota na Miniora. 3 na pewno będzie się trzymać razem, tylko nie wiadomo, czy w Pencie.