Wpis z mikrobloga

#macbook #apple
Witam mireczków, planuje zakup MacBooka z tą nowszą klawiaturą i większym gładzikiem. Touchbar też może być. Zastanawiam się pomiędzy wersją 15" a 13". Czy większy model również jest w miarę mobilny i łatwo go przenosić? W którym powinna dłużej wytrzymać bateria? Planuje kupić używkę kilku miesięczną bądź jak nic nie znajdę to nówkę. Macie jakieś tanie opcje na zakup MacBooka? MacBook będzie służył w głównej mierze do programowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
@Smugller: 13' jest spoko do pracy edytory/konsole etc.
Bez dotyku ma większą baterie i dłuższy czas pracy - dla mnie każda minuta była istotna ;)
15' jest trochę mało mobilna, a do 13 jak się uprzesz to możesz dobry ekran ips podłączyć.
@pssq: dzięki za opinie. Chyba wezmę 13" z 2017. Zastanawiam się jeszcze nad wersją z TouchBarem lub bez. Zastanawia mnie czy jest to bajer który się rzeczywiście przyda...
@Smugller: to już podobnie jak z ekranem, mam znajomych którzy mają dotyk i mówią nawet, że lepiej im się z nim pracuje, a mam takich co twierdzą, że w sumie zbędny bajer ;) Pomimo mniejszej baterii wersja z dotykiem ma jeden spory plus... 2 dodatkowe porty usb-c przez co można podłączyć ładowarkę np. z prawej strony i nie męczyć się z przewodem. Nie pomyślałem o tym kupując, a skupiłem się na