Wpis z mikrobloga

W Bolesławcu 35-letni biały mężczyzna wyznania rzymskokatolickiego zaatakował ludzi maczetą. Ranił 2 mężczyzn. Policja zatrzymała napastnika.

Nie pomijajmy żadnych informacji.
  • Odpowiedz
@Czarny_Kot_: jakie dowody są czy był wyznania rzymskokatolickiego?
mi się wydaję że mu ceramika nie pasowała :), może konkurencyjnym garncarzem był
ak informuje Radio ZET, 35-letni mężczyzna zaatakował dwie osoby podczas festynu związanego ze Świętem Ceramiki w Bolesławcu, na Dolnym Śląsku. 35-latek, który zranił dwie osoby w głowę, 24-latka oraz 30-latka, został już zatrzymany przez policję. Motywy ataku na razie nie są znane.
  • Odpowiedz
@olmaz Póki co czekam na więcej informacji. Mam nadzieję, że okaże się, że terrorysta nie był białym mężczyzną wyznania rzymskokatolickiego, to by wstrząsnęło moim obrazem świata.
  • Odpowiedz
Istnieje wysokie prawdopodobieństwo że był ochrzczony w tym obrządku.


@terion: pytanie drugie i zasadnicze - na ile uosabiał się z religią i na ile mocno wychwalał boga w czasie cięcia maczetą.
  • Odpowiedz
od czwartku mamy tutaj Święto Ceramiki i od cholery turystów


@Drill: No i jest zamach na dużej imprezie. W Dni Młodzieży w zeszłym roku się upiekło, na Woodstock nic, a teraz wykorzystali Święto Ceramiki w Bolesławcu. ISIS nie śpi.
  • Odpowiedz
pytanie drugie i zasadnicze - na ile uosabiał się z religią i na ile mocno wychwalał boga w czasie cięcia maczetą.


@kot-saksofonista: Podobno powiedział "O boże, #!$%@? ja #!$%@?". I myślę, że nie chodziło mu o Allaha.

A na poważnie: to jest ważne pytanie. Czy zadawałeś je sobie w przypadku zamachów "islamskich"? Szczególnie, że część z nich była dokonana przez osoby nieszczególnie religijne.
  • Odpowiedz
@pk347: @Czarny_Kot_: @falszywy_prosty_pasek: Ale wy jesteś niepojętni. Nie widzicie różnicy w tym jak ktoś dokonuje zamachu terrorystycznego w imię swojego boga i religii, a jak komuś coś odwaliło? Podajcie motyw dla którego to zrobił ten facet. Nawet jeśli facet jest praktykujący to zrobił to wbrew założeniom religii katolickiej i żaden kapłan by tego nie pochwalił, natomiast w Islamie niestety zdarzają się wysocy rangą kapłani, którzy nawołują do świętej wojny
  • Odpowiedz