Wpis z mikrobloga

Była już pewnie nie raz mowa o #trojmorze czy jak ktoś woli #trimarium a nikt jeszcze nie mówił o Trójkącie #berlin #moskwa #ankara który najprawdopodobniej powstanie ze względu na energetyczne aspiracje tych trzech graczy.
O sprawie mówi oczywiście z ukraińskiej perspektywy (jeden z niewielu ukraińskich normalnych ekspertów z którymi się zetknąłem) Юрий Гаврилечко. Filmik niestety po rosyjsku.
#ukraina #geopolityka
Cymes - Była już pewnie nie raz mowa o #trojmorze czy jak ktoś woli #trimarium a nikt...
  • 3
@Cymes: Pierwsze słyszę określenie "Trimarium". Skąd Ci się to wzięło?

Odnośnie Ukraińców, jeśli jeszcze nie dostrzegli współpracy rosyjsko-niemieckiej, to biada im, głupota zawsze boli. A co do Turcji, to doczepianie jej do tej układanki jest dla mnie co najmniej dziwne.
Odnośnie Ukraińców, jeśli jeszcze nie dostrzegli współpracy rosyjsko-niemieckiej,


@MattJedi: Mogę dać Ci parę przykładów gdzie spostrzegli i nawet o tym piszą, mówią. Tylko jest jedno, ale oni chcą wstąpić do UE a ponieważ wiedzą, że w UE rządzi żelazne francusko-niemieckie jądro to zaczęli się podlizywać Niemcom i Francuzom.

Hawrileczko wspomina jeszcze o Turcji w kontekście hubu gazowego i jednego z ważnych rozgrywających w tej części Europy. Tak, więc Ankara-Moskwa-Berlin będą po
@Cymes:

Z łaciny( ͡° ͜ʖ ͡°) Określenie jednak da się spotkać przykład 1 , 2, 3 , 4

Kumam, takie umiędzynarodowienie pojęcia "Trójmorze", do użytku za granicami naszego kraju. Łap plus.