Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego ubodzy ludzie decydują się na potomstwo? Przecież to głupota..Sam pochodzę z takiej rodziny, na nic tutaj nie ma pieniędzy - nie ma warunków do rozwoju..Nie ma niczego, ostatnio moja kuzynka zdecydowała się na to samo, zrobili sobie trójkę gówniaków w 25 metrowym jednopokojowym mieszkaniu w najgorszej możliwej obskurnej dzielnicy...Już widzę co z tego będzie, zero prywatności, ciągłe kłótnie i tym podobne...Współczuję tym dzieciakom, że będą musieli przeżywać takie piekło przez ludzką głupotę...

Jeśli żyjecie od 1 do 1, nie stać was na wiele podstawowych potrzeb, macie małe mieszkanie to nie decydujcie się na potomstwo.
#oswiadczenie #bieda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling

Zgadzasz się ze mną?

  • Tak 83.1% (182)
  • Nie 16.9% (37)

Oddanych głosów: 219

  • 22
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania generalnie masz racje ale często jest tak, że to te biedne rodziny najlepiej wychowują swoje dzieci a bogate na dzieci czasu nie maja. Ja sam jestem z biednej rodziny i mając 32 lata kocham moich rodziców za wszystko co dla mnie zrobili. Teraz sam mam dzieci i żonę i są oni całym moim światem.
  • Odpowiedz
@spokoczajnik: w niektórych krajach dzieci są zabierane od rodziców za takie warunki. To nie jest zdrowe dla kogokolwiek żeby żyć w tak ciasnej przestrzeni z 3 innymi osobami.
  • Odpowiedz
@mus_tang:
Wy wszyscy nataliści nie macie pojęcia w jakich czasach żyjecie. Spawnujecie zergi dziś, a jutro rewolucja AI zlikwiduje potrzebę egzystencji 99% ludzkości. Skazujecie ich na rychłe cierpienie w wojnach, klęskach "naturalnych", zamachach, powolne zdychanie przez zatrutą ziemię i powietrze, czy co tam jeszcze kapitaliści nie rzucą na wytrzebienie niepotrzebnej populacji biorobocików. No chyba, że jesteś w 1% elity będącej posiadaczami, ale wtedy nie pisałbyś takich bzdur:

najbardziej perspektywicznego obecnie
  • Odpowiedz
@taktoto: Jakieś 20-30 złotych za tabletki, albo około 10 złotych za 12 gumek z Lidla? Przy czym nie mówimy o nastolatkach parzących się co chwilę, ale o przeciętnej parze, gdzie takie 12 gumek raczej spokojnie powinno starczyć na 2 tygodnie. To są tak wielkie koszty? Wolę stracić te kilka piw niż kilkadziesiąt-kilkaset tysięcy złotych za niechciane dziecko. U mnie też dalsza rodzina, oczywiście katolicka, liczyła na "farta". W tym roku
  • Odpowiedz
@mus_tang zgadzam się w 100%. Żyje 2 razy dłużej niz statystyczny wykopowicz i też już widziałam kilka spektakularnych porażek i wypadków (najczęściej właśnie bez winy "ofiary"). Młode wilki mają mała wyobraźnię.
  • Odpowiedz
FEAR.: Też wywodzę się z takiej rodziny i doskonale rozumiem twoje przemyślenia. Sześć osób w dwóch pokojach, jedna wypłata w okolicach 1000, to wszystko powodowało, że miałem niechęć do życia. Dobrze, że w końcu ojciec emigrował za chlebem, bo może miałbym jeszcze więcej rodzeństwa, a co za tym idzie także i nędzy. Zapytacie, po co ludziom tyle dzieci? Z czasem zrozumiałem, że to zwiększa szanse, by się ustawić na starość. Matka
  • Odpowiedz