Wpis z mikrobloga

Cześć. Zastanawiam się nad lotem na Islandię na weekend, tzn. wylot w piątek, a powrót w poniedziałek. Na miejscu chciałbym wynająć minicampera z legowiskiem dla dwóch osób i Webasto (koszt ok. 350€ za ten okres). Odpowiedni byłby listopad. Zależy mi na zobaczeniu zorzy polarnej i kilku fajnych miejsc. Jak warto rozplanować taką podróż zakładając, że wyrusza się ze stolicy? Auto też nie pozwoli na wjazd w głąb kraju, a czasowo wygląda to tak że zostaje piątek wieczór, cała sobota i niedziela, a powrót w poniedziałek po południu. W zasadzie wychodzi 2,5 dnia wolnego.

#islandia
#podroze
#podrozujzwykopem
  • 11
@krysztal1: zorzę tam chyba masz okazję zobaczyć z każdego miejsca, z tym, że nic nie gwarantuje, że zorza będzie na niebie w tych dniach, które sobie wybrałeś. 2,5 na te wycieczki samochodem też chyba trochę kicha - zależy czy chcesz coś konkretnego zobaczyć, czy po prostu sobie tam pojeździć i tyle. Ja bym odwiedziła tamtejsze baseny termalne - trochę mi się marzy taka wycieczka, podobno dobre na problemy skórne typu łuszczyca
@SillySweet:
To sobie zapamiętaj nick, bo póki co nie mam towarzysza podróży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiem, że nie ma gwarancji na zobaczenie zorzy. Wiem również, że najlepiej byłoby spędzić tam tydzień, żeby zobaczyć po łebkach najważniejsze punkty. Ale wracając do moich ograniczeń, to w którym kierunku od Reykiavik się udać i gdzie warto się zatrzymać mając tyle a nie więcej czasu? Mógłby ktoś na podstawie własnych
@krysztal1: ale wiesz, że w listopadzie to wieczór na Islandii zaczyna się około 14 albo i wcześniej? xD
Jak jedziesz po zorzę, to zaplanuj sobie lot tak, żebyś miał nów księżyca.
Na tyle dni to tylko Golden circle, chociaż ze względu na długość dnia i tak będzie trzeba się śpieszyć. Trasę planuj zgodnie z vendur.is (wg. pogody), a na zachodzie, szczególnie na fiordach uważaj na silne wiatry, szczególnie, że będziesz miał
@henk: I to jest fakt. We wrześniu na pewno nie będę mógł, a najszybciej to chyba druga połowa października. Szczerze, zapomniałem o tym, a szkoda wyjazdu, kiedy dni takie krótkie. Dzięki za info, również o nowiu.
@SillySweet: Oczywiście, że z ogrzewaniem postojowym.
@bocki86: Dzięki, na pewno sprawdzę.
@krysztal1: Jeśli tylko na weekend to najoptymalniejszą trasą będzie chyba Golden Circle, ciepły potok koło Hveragerdi, Seljalandsfoss, Skógar, lawowa jaskinia niedaleko Þorlákshöfn, Krýsuvík i okolice Grindavíku.
@krysztal1
@EYJAN
Tak jak mówi kolega, u mnie w firmie są też kampery, wejdź sobie na goiceland.com i zobacz, ja bym zrobił Golden circle, oczywiście odwiedził potem gorąca rzekę w hvaragerdi, , pojechał na południe aż do jokursalon żeby zobaczyć wodospadów parę, zobaczyć kry, i wrócić, chyba najrozsadniejsze co możesz zrobić
@krysztal1: @maximus481: Z jazdą do Jökursárlón to będzie trochę gonitwa z czasem, zwłaszcza przy obecnym natężeniu ruchu na południu, ale jak nie planujecie dużo snu to dacie radę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)