Wpis z mikrobloga

Dalej eksperymentuje sobie z gotowaniem obiadów w większej ilości i mrożeniem ich i dochodzę do wniosku, że jak człowiekowi chce się trochę posiedzieć i poszukać dobrych promocji to...w Polsce da się nawet tanio i całkiem dobrze jeść. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście nie jest to najtańsza dieta oparta na czokoszokach #pdk ale kupowanie większych ilości żarcia i mrożenie tego do wykorzystania na później naprawdę daje radę.

Po klopsikach i filecie z kury z ryżem, wczoraj przyszła pora na chilli con carne ()
Sporo roboty, ale wyszedł wielki gar zajebistego chilli. Na danie składa się chilli z torebką ryżu.

Składniki i ceny:

limonka x2 2zł
papryka czerw x4 4,51zł(dobra promocja w Tesco jest)
cebula czerw x2 1,8zł
cebula x2 0,88zł
bulion wołowy0,5zł
przyprawy 10zł (policzyłem sporo, ale ja lubię mocno doprawione i zeszło dużo na ten wielki gar)
kukurydza 2 puszki 3,4zł
fasola czerw 3 puszki 6zł
pomidory w puszce x2 4zł
sos pom 2zł
mieso 2kg 17,98 (dooobra promocja w Lidlu z mięchem kupowanym po 1kg)

Suma: 53,07zł

Wyszło 11 porcji, więc cena na porcje: 5,49zł (4,82zł + woreczek ryżu: 0,67zł)

Ktoś ma ochotę przed piątkowym piciem? Starczy dla wszystkich ( ͡ ͜ʖ ͡)

#dieta #gotujzwykopem
m.....3 - Dalej eksperymentuje sobie z gotowaniem obiadów w większej ilości i mrożeni...

źródło: comment_QlE7D5rxmIoBwomdImSmXJFdCB0jL0JN.jpg

Pobierz
  • 25
@max1983: mega szanuję Mireczku. Gdybym mógł to bym Ci dał dwa plusiki, serio. Zainspirowałeś mnie do robienia większej ilości żarcia, bo akurat w jednej z korpo w której pracuję, obiady nie dosyć, że są odpłatne z lanczbaru zewnętrznego, to są jeszcze #!$%@? i mega drogie (np. #!$%@? schabowy - 22zł). Gdzieś w historii moich postów możesz nawet znaleźć jakiś rachunek albo fotkę z tego cholerstwa.

Pieniędzy mi nie brakuje i nie
@heheszek: Dodawałem. Faktycznie, nie podałem go tutaj, ale parę łyżek poszło na gar.
@kidzior: Ja miałem właśnie podobne powody. Słabe i drogie żarcie, plus wkurzało mnie, że po pracy jeszcze godzinę siedziałem w kuchni codziennie. A tak, wyjmuje z rana woreczek z chilli, czy z klopsikami i po powrocie mam rozmrożone. Wrzucam na patelke do podgrzania, do drugiego garnuszka woreczek ryżu i po 15 minutach gotowy obiad. ( ͡°
@max1983: potwierdzam danie spoko, ja dodaję chilli cayenne, kukurydza/fasola czerwona/biała/pomidory ---> wszystko z puszki z biedry, mięso z reguły też z promki po 10 zł/kg . Nigdy w sumie nie liczyłem że to aż tak tanio, ważne że dużo :) z ekstrawagancji można dodać kukurydzę młodą w kolbach ale to sporo droższe od zwykłej. Aha i jeden protip: można na koniec na talerz dodać sera żółtego startego coś a'la jak do