Wpis z mikrobloga

Dziś rano widziałem niewidomą dziewczynę bardzo ładnie ubraną i tak sobie pomyślałem: Skąd niewidomi wiedzą jak się ubrać i jakie ciuchy sobie kupować? Skąd wiedzą, że np. do brązowych sztruksów nie będzie pasowała żółta koszula i niebieski krawat? Albo jak niewidome dziewczyny się malują? Jak oni składają skarpetki do pary? Skąd wiedzą, że nie mają szopy na głowie rano która nie chce się ułożyć mimo czesania 20 minut?

#pytanie #kiciochpyta #niewidomi #problemy #moda
  • 38
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: Jest taki kanał na youtube niewidomego goscia Tommy Edison Expierience. On jako osoba niewidoma od urodzenia w ciekawy sposób odpowiada na takie zagwozdki. Co do ubierania się, mówi, że zawsze mu ktoś pomaga, albo kupuje rzeczy, które pasują do każdej innej rzeczy.
Ale odpowiada też na inne, ciekawsze pytania.
Czy niewidomi zapalają światła w domu? Po co niewidomym obrazki na ścianach? Czego zazdrości osobom widzącym? Jakie jest dla niego najgorsze
  • Odpowiedz
Smutam zawsze przy niewidomych ale ostatnio sąsiadowi z Indi pomogłem wpisać jakis numer do kontaktów na iPhone i miał program w telefonie dla niewidomych który mówił co używa danym przyciskiem, ogółem koło 50atki niewidomy a ubrany lepiej jak 95procent Januszow w Polsce.
  • Odpowiedz