Wpis z mikrobloga

Zmieniłem kasetę i łańcuch, z tyłu wszystko śmiga ale z przodu łańcuch przeskakuje.
Zauważyłem też, że nie biegnie dołem równolegle do podłoża, jest lekko przekrzywiony.
Pytanie co następne do wymiany, zębatki z przodu czy tylna przerzutka?

#rower #mtb #serwisrowerowy
  • 7
  • Odpowiedz
@FX_Zus: nooo to korba/zębatka z przodu widocznie wyrobiona.. A łańcuch nie musi przecież biec równolegle do podłoża.. przerzutka nie ma nic do tego raczej! ogólnie jak masz dobrej klasy przerzutkę to pożyje sporo.
  • Odpowiedz
@ShpxLbh: no niestety nie mam przerzutki dobrej klasy.
Z tego co wydziałem w tych lepszych można zdaje się wymieniać kółeczka.

Kupiłem gównorower z Decathlona (Rockrider 520) i po trzech miesiącach widać cały napęd jest do wymiany ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@FX_Zus: uuua.. ok. w zasadzie chyba w każdej możesz wymienić kółeczka. musisz zrobić zdjęcia korby, ale jeśli 3 miesiące temu kupowałeś to nie wierzę żebyś zjechał korbę... :D i że łańcuch i kaseta do wymiany... to co to był za osprzęt ?
  • Odpowiedz
@ShpxLbh:
Mechanizm korbowy SRAM S200 trzyblatowy, z tarczami 22 / 32 / 42 zęby.
Tylna przerzutka 8-rzędowa SRAM X3.
Kaseta SRAM PG820 z 8 zębatkami, od 11 do 32 zębów.
Łańcuch SRAM PC830.

Łańcuch po 3 miesiącach na napędzie 109 ogniw był długości nowego 114 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zdjęcie kasety mogę później ci wrzucić.
  • Odpowiedz
Mechanizm korbowy SRAM S200 trzyblatowy, z tarczami 22 / 32 / 42 zęby.

Tylna przerzutka 8-rzędowa SRAM X3.

Kaseta SRAM PG820 z 8 zębatkami, od 11 do 32 zębów.

Łańcuch SRAM PC830.


@FX_Zus: Przecież to jest zupełnie przyzwoity napęd. Ile kilometrów przejechałeś? Coś gdzieś musi być #!$%@?. Może linia łańcucha (chainline) właśnie.
  • Odpowiedz
@LesneRuchadlo: może z 1200 km tyle, że tak na każde 40km przypadało ok. 500m w górę.

Długo jeździłem na wyciągniętym łańcuch (strasznie szybko się wyciągnął) i to on chyba zjechał zębatki.
  • Odpowiedz