Wpis z mikrobloga

Zamierzam okleić kufry moto folią odblaskową. Znajomy pokazał mi folię 3M, którą okleja się radiowozy. To jest mistrzostwo świata. Nigdy nie widziałem takiego efektu odblasku. Folia ma strukturę plastra miodu. Każdy malutki sześciokąt ma ponad 700 kryształowych pryzmatów, które odbijają światło w kierunku jego padania. Podobno te kryształy się hoduje. Uwaga na oszustów. Ta folia kosztuje ok 180zł/mb (1,22m2), ale chińskie podróbki chodzą po kilkanaście/dziesiąt zł/mb i odbijają 10-20% z tego co oryginał.

#motocykle #technologia
kinollos - Zamierzam okleić kufry moto folią odblaskową. Znajomy pokazał mi folię 3M,...

źródło: comment_HTgz7z0LhkhbFvHQdvVVEjIZ1BGCkoFU.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Wapniak: Racja. Mój projekt jednak wymaga większych powierzchni. Zastanawiam się też, czy nie nakleić folii na klapę bagażnika w samochodzie. Jakby się ktoś zbyt blisko mnie trzymał, to by się oślepiał odblaskiem :)
  • Odpowiedz
@Wapniak: rozumiem, że pewne źródło? Bo @kinollos: mówił o #!$%@? a w ramach przygotowania moto pod jesień chciałem taką białą taśmę na handguardy walnąć ;) A na tył czerwony pasek.
  • Odpowiedz
@kinollos: przecież tożto zwykłe 3M reflexlite, używana również jako konturówka do naczep. Faktycznie, robi dobrą robotę i sobie kufer okleiłem :D
  • Odpowiedz