Wpis z mikrobloga

@art212: No z Jeleniej masz dojazd i do Szklarskiej i do Karpacza. Także nie jest to taki zły pomysł. Chociaż, jak chcesz bardziej "poczuć klimat gór" czyli budki z goframi i co 5metrów "górskie" oscypki to pomyśl jednak nad Szklarską czy Karpaczem. Ciężko stwierdzić co warto zobaczyć, bo nie wiem na co się nastawiasz. Wolisz imprezy, czy spokój, wędrówki czy relaks. Miejsca "must see" czyli tam gdzie idą wszyscy aby
  • Odpowiedz
@art212: w samej Jeleniej chyba trochę bez sensu, bo nie ma tutaj praktycznie żadnego życia nocnego. Lepiej rozejrzyj się za czymś na obrzeżach - Sosnówka, Podgórzyn, Przesieka (polecam zdrowotną kąpiel w wodospadzie), Michałowice, Jagniątków - piękne miejsca i mnóstwo terenów na spacery, dobre bazy wypadowe w góry. Do samej Jeleniej lepiej przejechać się po południu połazić.
Sama Jelenia Góra jest określana jako jedno z najpiękniej umiejscowionych w Polsce i zgadzam
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mac_jg o Szklarskiej też myślałem, w sumie to chcę zobaczyć najbardziej charakterystyczne miejsca tych stron. A na co się nastawiam? Nie wiem. Będę z 6 letnim chłopcem i żona dzisiaj skręciła nogę :-D
  • Odpowiedz
@effzet: w samej JG polecam park na Wzgórzu Kościuszki, taras widokowy na dachu martwego Pasażu Grodzkiego, Wieżę Krzywoustego, Perłę Zachodu, Górę Szybowcową. W Cieplicach szczególnie Park Norweski. Zbiornik Sosnówka, Wodospad Podgórnej, Wodospad Kamieńczyk, Zamek Chojnik. No i posprawdzaj sobie właśnie Dolinę Zamków i Pałaców. Jak będziesz na miejscu i będziesz szukał czegoś konkretnego to wal śmiało.
  • Odpowiedz
@art212: Jako baza wypadowa to Kowary ( chyba że boisz się cyganów) ewentualnie Czarnów ( taki koniec świata trochę) ale dla zmotoryzowanego i chcącego spokój spoko miejscówka.

- tradycyjnie Karpacz - Śnieżka, Skalny Stół, Mały Staw , Wielki Staw
- Kolorowe jeziorka
- Szklarska i Jakuszyce -> Góry Izerskie, koniecznie rowerowo.
- Kraina
  • Odpowiedz
  • 0
@art212 ja zdecydowanie polecam, w samej Jelniej mozna znalezc zajecie na 2 dni, a w okolicy jest mnóstwo atrakcji, zamki, góry i ciekawe miejsca. Zwiedziłem pół Polski i widywałem ładniejsze miejsca niż Karkonosze, ale nigdy żeby było tyle zabytków/rzeczy godnych uwagi tak blisko siebie
  • Odpowiedz