Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #programowanie #programista15k czy warto zacząć naukę w c++ jeżeli wcześniej nie miało się doczynienia z programowaniem? W sumie było coś dawno w szkole, Pascal. Ktoś rano wrzucił podręcznik na Mirko z heliona i się tak tym zainstalowałem bo już od dawna chciałem spróbować. Czytam opinie w necie że c++ nie warto tylko od razu Java czy c# może jakiś ekspert się wypowiedzieć jak zacząć swoje pierwsze kroki
  • 12
@Ojjojo dlaczego zależy, nie potrzebni są? Java dostepniejsza? Nie ukrywam chce się wziąć w garść nauczyć się i może kiedyś podjąć pracę, zależy jak Nauka będzie szła
@Ricx: Ja bym zaczął od pythona i algorytmiki. Cpp 14/17 jest zdecydowanie bardziej cywilizowane niż kiedyś i ogólnie fajne ale ciągle jest to trudniejszy start.

Tak Java jest dostępniejsza
@Ricx: Oczywiscie ze sa potrzebni, nawet najwiecej zarabiaja.

Szkoda po prostu czasu na odpowiadanie takim ludziom jak ty, to nic osobistego, po prostu 99% skonczy swoja przygode z programowaniem na petlach.
Jakieś sprawdzone materiały? Zalezy mi na tym a wolę się zapytać osób doświadczonych niż robić typowe błędy których mogę później żałować
@Ricx: nie warto. Jak już będziesz ogarniać coś łatwiejszego w nauce to możesz sobie wrócić, pouczyć się c++ i zrozumieć czym to się różni i czemu łatwiejsze języki są łatwiejsze, ale na start chyba nie ma potrzeby
@Ricx: warto się nauczyć ale jest to trudny język, znajomosc samego C++ nie wystarczy do znalezienia pracy, trzeba znać jeszcze sporo popularnych bibliotek takich jak boost, qt, jakaś biblioteka do testów i mockowania, wypadałoby znać jeszcze gita i linuxa. Czas potrzebny na porządna nauke tego to raczej w latach niż w miesiącach byłby liczony